Musíme se stát jednou fungující rodinou, říká kouč Straka

Musíme se stát jednou fungující rodinou, říká kouč Straka

(05.11.2020) Po více než měsíční pauze se o víkendu znovu v Česku rozběhnou profesionální fotbalové soutěže. Fotbalisté Třince přivítají Hradec Králové, jejich trenéra Františka Straku čeká premiéra na třinecké lavičce.

Půldruhého měsíce jste měl prostor a čas k tomu, abyste se ještě více sžil se svými novými svěřenci. Povedlo se vám to?

Ano, měl jsem čas, abych poznal charakter jednotlivých hráčů, což pro mě bylo důležité. Kluky jsem se zároveň snažil seznámit se svou filozofií, co se týče stylu hry, tréninků, přístupu, herního nasazení a tak dále. Na druhou stranu byla to dlouhá doba a všichni jsme natěšení, aby se už začalo hrát. Ta nejistota, zda a kdy budeme hrát, se už na nás všech odrážela.

Pouhá čtyři odehraná kola a nula na bodovém kontě není na začátku vás staví do nesnadné situace.

Určitě, je to náročné především na psychiku. Klukům mohu říkat, co chci, můžu je připravovat a motivovat, ale dokud se z té situace nedostaneme ven, zůstane v nás obava a strach, co by se stalo, kdybychom znovu prohráli. To je bohužel cítit, na druhou stranu máme obrovské odhodlání udělat krok správným směrem a uhrát první body. Jiná cesta není.

Váš předchůdce preferoval spíše ofenzivní pojetí hry. Na co budete klást důraz vy?

To, co tady bylo, to už je minulost. Mám svou fotbalovou vizi, nastolím fotbal podle svých představ. Předně musíme stabilizovat obranu, protože naše skóre je hrozivé. Naše defenzíva musí začít fungovat na sto procent.

Chápou fotbalisté vaši herní strategii, naplňují vaše představy?

Všechno potřebuje svůj čas. Nejsem kouzelník, který mávne proutkem a všechno najednou půjde. V mužstvu je spousta hráčů, kteří mě neznali a já neznal je. Potřebovali jsme čas, abychom se vzájemně poznali. Z toho pohledu bylo dobře, že jsme měli příležitost se blíže poznat.

Takže všechno se pozvolna ubírá správným směrem?

To není jen otázka na mě, to je také o přístupu hráčů. My, realizační tým, můžeme chtít cokoliv, ale oni musejí přijít na hřiště a musejí vědět, co a jak mají dělat a za koho kopou. Za ten klub, to je jejich zaměstnání. Co jsem se doslechl, přístup hráčů nebyl dobrý, a to se musí změnit. Hráči musejí dokázat, že patří na hřiště, že chtějí bojovat, makat a vítězit. To je základ. Všichni budeme společně vyhrávat a společně i prohrávat. Musíme se stát jednou rodinou, která bude fungovat.

Prvním soupeřem po obnovení druhé nejvyšší soutěže bude vedoucí Hradec Králové. Co od favorita čekáte?

Hradec je favoritem a postupovým kandidátem. Má konsolidovaný kádr, který každým rokem hraje o postup, to my víme. Chceme se prezentovat naším fotbalem, který musí být úspěšný. Bez ohledu na to, zda přijede Hradec nebo kdokoliv jiný, naším cílem jsou tři body.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál