Mužstvo nemám za co pochválit, smutnil Neček

Mužstvo nemám za co pochválit, smutnil Neček

(30.07.2018) Svěřenci trenéra Jiřího Nečka minimálně nenavázali na výkon z Českých Budějovic a před domácím publikem vyhořeli proti nováčkovi z Prostějova.

Se smutnou tváří a pocitem hořkosti přišel mezi novináře domácí trenér Jiří Neček. „Musím uznat, že Prostějov hrál výborně zezadu. I když jsme byli kompaktní, tak jsme měli velké problémy s odraženými balóny. Měli tam šance, které kdyby dohráli, tak to mohlo skončit výraznějším rozdílem. Přiznávám, že vůbec nesplnili to, na co jsme se připravovali. Mužstvo dnes nemám za co pochválit,“ slíbil lodivod červenobílého celku.

Domácí se v ofenzivní části vůbec neprosadili. „Soupeř měl vzadu zkušené obránce. Nebylo to o kvalitě nebo nekvalitě v útoku, ale chyběl nám střed pole. Odražené balóny získával Prostějov a vytvářel si z toho nebezpečné brejky. Kdybychom byli preciznější a své akce lépe dohráli, mohlo to dopadnout jinak. Místo toho jsme zbytečně ztráceli míče. I když jsem se to snažil prostřídat, hrát na dva útočníky, tak to týmu příliš nepomohlo,“ řekl trenér Neček.

Nejvýchodnější celek druhé nejvyšší soutěže nastoupil do nového ročníku se šestnácti hráči a dvěma brankáři, ale pravděpodobně to ještě není finální soupiska. „Něco je rozdělané, ale je to padesát na padesát. Byl bych rád, kdyby se to podařilo, protože sám vidím, že mužstvo potřebuje konkurenci,“ zamyslel se první muž třinecké lavičky.

Stejně jako Jiří Neček prošel olomouckou trenérskou školou také bývalý dlouholetý obránce hanáckého klubu Oldřich Machala. Jeho tým zaznamenal vynikající vstup do soutěže a po dvou kolech je se čtyřmi body v první polovině tabulky. „Jeli jsme sem s velkým respektem. Třinec je hodně kvalitní mužstvo. V přípravě jsem říkal, že dnes začíná druhá liga. Třinec hrál loni na špici a věděl jsem, že pod Jirkou Nečkem dobře trénovali. Nasvědčovaly tomu výsledky v přípravě. Měli jsme svůj plán, který kluci splnili, předvedli výborný výkon v prvním i druhém poločase a zaslouženě vyhráli, protože si vytvořili více gólových příležitostí,“ zhodnotil zápas trenér Machala.

Prostějovský trenér vsadil na propracovanou obranu. Jak se ukázalo, úspěšná defenzíva slavila úspěch. „Kdybychom sem přijeli jen bránit, tak neuspějeme. Chtěli jsme napadat, což se nám dařilo a hráči jako Píchal, Koudelka nebo Hapal dobře sehrávali brejkové situace. Velmi dobrý zápas odehrál Karel Kroupa,“ pochválil svého nejvyššího útočníka.

S blížícím se závěrem sílil třinecký tlak. Trenér Hanáků si vzpomněl na zápas s Vlašimí, ve kterém inkasovali z poslední akce. „Bylo mi těžko, protože vždycky tam může něco spadnout. Přežili jsme to a ještě jsme přidali třešničku na vítězství,“ usmál se kouč vítězů.

Třinecký tým už v pátek 3. srpna vstoupí do 3. kola Fortuna:národní ligy. Dějištěm zápasu s Armou bude stadion v Ústí nad Labem. Utkání začíná v 18 hodin.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Třinec zdolal Sokolov a přerušil neúspěšnou sérii

Výhra nad Sokolovem zajistila třineckým fotbalistům definitivní záchranu. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance triumfovali na jaře teprve podruhé, tři body zapsali po sedmi zápasech bez vítězství.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál