Můžu všechny ujistit, že v Třinci zůstávám, řekl Jiří Neček

Můžu všechny ujistit, že v Třinci zůstávám, řekl Jiří Neček

(29.05.2018) Poslední kolo Fortuna národní ligy v pátek dojelo do svého cíle. Z vítězství v soutěži se radují fotbalisté Opavy, ze vstupenky do nejvyšší soutěže i Příbram. Náš celek skončil po remíze 2:2 s Varnsdorfem na pátém místě, severočeský tým je o šest pozic níž.

Před pátečním kolem bylo rozhodnuto pouze o postupujících a prvním sestupujícím. Další tajenky rozluštilo zbylých osm zápasů. Duel na stadionu Rudolfa Labaje se pro Slezany příliš dobře nevyvíjel. „Vstup do zápasu jsme měli špatný. Kdyby dali penaltu a pak i šanci na 2:0, bylo by těžké nahánět dvougólové manko. Rychle jsme zareagovali, trochu jsme to zjednodušili a potom už tam hrály čtyři věže. Několikrát jsme nezískali odražené míče, za což nás mohl soupeř rychlými brejky potrestat,“ vrátil se k zápasu trenér Neček.

Podobně jako on, viděl duel i jeho protějšek Zdenko Frťala. „Domácí jsme v prvních třiceti minutách asi zaskočili, možná v některých situacích oni nás, protože kupili individuální chyby. Po jedné z nich byl pokutový kop. Další už jsme proměnili. Po střídání, kdy se na hrot dostal Dedič, Třinec hru zjednodušil, uspěl v soubojích ve středu hřiště, dostával hru do stran a z toho vznikaly příležitosti,“ pověděl kouč Varnsdorfu a vzápětí pochválil třinecké mužstvo: „Jsem rád, že se nám podařilo odvézt bod, protože Třinec dokázal, že tuto sezónu hraje nadstandardní fotbal a jeho postavení v tabulce není náhodné.“

Slovenský trenér ještě před začátkem tiskové konference poděkoval svým svěřencům za výkony v letošní sezóně a zároveň se s nimi rozloučil. „Už ve Varnsdorfu jsem oznámil, že končím. V nejbližších hodinách se rozhodne, kam půjdu. Já to vím, ale nedovolím si to ještě vypustit.“ Do Třince to nebude. „Já můžu všechny ujistit, že v Třinci zůstávám,“ řekl před kamerou místní televize třinecký lodivod.

Pod jeho vedením získal tým 5. místo za 47 bodů, což je třetí nejlepší výkon od rozdělení Československa. „Hráči se hodně zvedli a doufám, že se nám to podaří ještě posunout. Nesmíme usnout na vavřínech,“ pověděl na závěr spokojený kouč.

Naše fotbalisty a trenéry můžete vidět v sobotu v areálu Vitality Slezsko ve Vendryni v rámci Dne dětí, kde proběhne autogramiáda. Do tréninkového procesu znovu naskočí v pondělí 18. června na stadionu Rudolfa Labaje.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál