Nabídka Třince mě potěšila, přiznal trenér František Straka

Nabídka Třince mě potěšila, přiznal trenér František Straka

(01.10.2020) Po úvodním tréninku se nový kouč třineckých fotbalistů František Straka ochotně podělil o své první dojmy v novém působišti.

Váš příchod do Třince se údajně upekl poměrně rychle, je to pravda?

Moc dlouho jsem to nezvažoval. Téhle šance, kterou jsem dostal, si vážím, zejména v době pandemie. Měl jsem nabídky i ze zahraničí, ale dospěl jsem k názoru, že by bylo velice těžké jít někam, a pak se třeba vracet domů. Nabídka Třince mě potěšila.

Upsal jste se prozatím poslednímu celku druhé nejvyšší soutěže…

Tohle jsem slyšel už z mnoha stran. Já s tím absolutně nemám problém. Velmi dobře znám Karla Kulu, to hrálo podstatnou roli. Hrávali jsme spolu za nároďák, spoustu zápasů jsme odehráli proti sobě. Hlavní je, že Karel má podobnou náturu jako já, a to je jedna z věcí, která rozhodla, proč jsem tady.

Využijete znalostí dvojice asistentů Tomáše Jakuse a Lukáše Palečka?

Ano. Myslím si, že to bude všechno klapat. Tomáš to má srovnané v hlavě a je vidět, že je to dobrý trenér. To mi v začátcích hodě pomůže. Není to však jen o mě, ale o celém realizačním týmu, protože ta důvěra je důležitá. I hráči musejí vycítit, že realizační tým je na jejich straně a chce, aby se zlepšovali. Hlavně si všichni musejí uvědomit, v jaké situaci jsme. To je základ.

Působil jste v elitní soutěži, takže většinu hráčů Třince neznáte. V Karviné jste se potkal s Puchelem, Weberem, Pastornickým a Ciupou.

Je to tak. Když jsem trénoval Karvinou, jezdíval jsem i na zápasy Třince. Někteří hráči tady zůstali. Prostředí znám, nešel jsem úplně do neznáma. Díky tomu, že jsem byl v Karviné, mi zdejší kraj přirostl k srdci. A to je další věc, proč jsem neměl problém sem přijít.

Z Třince je to o poznání blíže do hor.

Hory mám moc rád a také hrozně rád hraji golf. Vím, že kousek odtud je Ropice, kde je golfové hřiště, na kterém jsem se už byl podívat. Je to tady hezké místo, na Slovensko je to kousek.

Třineckého týmu jste se ujal ve středu. Modelové utkání, které vaši svěřenci mezi sebou sehráli, jste opakovaně přerušoval a předával jim své poznatky.

Takhle to dělám. Většinou přerušuji hru, abych pak hráčům něco řekl. Kdybych to nedělal, znamenalo by to, že je všechno v pořádku. A to samozřejmě není.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál