Naše mužstvo má potenciál, nepochybuje kapitán Kušnír

Naše mužstvo má potenciál, nepochybuje kapitán Kušnír

(06.12.2019) Kapitán třineckých fotbalistů Ondřej Kušnír se domnívá, že jeho mužstvo mělo na podzim na víc. „Budeme pracovat na tom, abychom se dostali na přední příčky,“ přislíbil.

Rok 2019 jste završili remízou. Čekalo se, že si s Varnsdorfem poradíte.

Samozřejmě, v posledním utkání před domácím publikem jsme chtěli zvítězit. Dva body jsme ztratili i v předešlém utkání, takže jsme to chtěli napravit. Bohužel se nám to nepovedlo. První poločas z naší strany nebyl dobrý, ale ve druhém jsme do toho dali všechno a měli jsme na to, abychom zápas otočili.

Na kolik se ti zamlouvá to, co jste v průběhu podzimu předváděli?

Máme 22 bodů. Myslím si, že náš mančaft má na to, aby se pohyboval úplně někde jinde, než se zrovna teď nachází. V zimě zapracujeme na tom, abychom se zlepšili a dostali se na horní příčky, kde podle mého patříme.

Co vaší hře z tvého pohledu ještě chybí?

Myslím si, že v některých zápasech nám trošku chyběla zkušenost. Doma s Líšní jsme to měli dohrát. Takových zápasů, v nichž jsme zbytečně ztratili body, bylo více. Přesto si myslím, že potenciál v tomhle mužstvu je. Musíme pracovat dál a věřím, že se dostaneme výš.

Z osobního pohledu jsi s podzimem spokojený?

Hrál jsem napravo, nalevo i ve středu. Během podzimu jsem vystřídal všechny posty v obraně. Nestěžuji si, jsem rád, že hraji. Pokaždé se snažím odevzdat maximum. Někdy se mi to povede více, jindy méně. Nikdy nejsem spokojený sám se sebou. Hráč musí být sebekritický, aby se posunul výš. V mých letech už to bude složité, přesto se snažím pořád makat a předávat mladším ty zkušenosti.

Co bude na jaře zapotřebí k tomu, abyste se znovu přiblížili nejsilnějším celkům F:NL?

Musíme pracovat pořád stejně. Věřím, že pokud budeme v tréninku pracovat jako doteď, kdy kluci opravdu tvrdě makají, těch bodů získáme více a v tabulce se posuneme výš. V zápasech musíme proměňovat šance a vyvarovat se zbytečných chyb, které nás občas sráží.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál