Následující domácí zápasy jsou hodně důležité, je si vědom trenér Neček

Následující domácí zápasy jsou hodně důležité, je si vědom trenér Neček

(09.10.2018) Penalta, klíčový okamžik celého duelu mezi Hradcem Králové a Třincem. Po střetu Bedecse s Juklem na hranici šestnáctky ukázal sudí na penaltový puntík. Pokutový kop následně proměnil zkušený záložník Milan Černý a rozhodl o vítězství východočeského celku 1:0.

Třinec sehrál povedené utkání, vytvořil si několik gólových příležitostí, bohužel brankáře Ottmara nepřekonal. „V prvním poločase jsme výborně bránili a Karel Hejný měl šanci, kdy to šlo kolem tyčky. To byla škoda, kdyby to tam zapadlo, vedli bychom 1:0 a hrálo by se nám lépe,“ žehral na koncovku trenér Jiří Neček.

„Ve druhém poločase jsme hráli stejně, nechtěli jsme zalézat, ale chtěli jsme hrát kombinačně a do brejků, bohužel přišel inkriminovaný moment, kdy Bedecsův zákrok posoudil rozhodčí jako faul. Všichni jsme si byli jistí, že o faul nešlo a navíc to bylo mimo pokutové území,“ okomentoval spornou situaci třinecký kouč.

Nejen tento moment nahlodal psychiku červeného družstva. „Každý z hráčů cítí křivdu, protože pár minut na to rozhodčí nepískl jasnou penaltu na Bedecse, kdy domácí hráč nešel po míči, ale šel přímo rukama do Imricha,“ mrzelo třineckého trenéra. Že sudí v obou případech pochybil, to potvrdila komise rozhodčích ve svém úterním usnesení.

Třinec nemusel opouštět Hradec s prázdnou, kdyby v závěru utkání využil jednu ze svých šancí. „Šumbera obstřeloval soupeře, ale nespadlo to do brány. Brankář Ottmar se natáhl a míč vyrazil. V poslední akci zápasu pak po krásném centru Omasta trefil míč temenem hlavy nad bránu. My jsme to viděli jako tutovou šanci, ale neviděli jsme, jak to trefil. Zápasu by více slušela remíza. Svým hráčům nemůžu nic říct. Oddřeli to, byli nachystaní, bohužel výsledek hovoří ve prospěch Hradce Králové,“ poděkoval svému týmu za předvedený výkon.

Nyní má druhá nejvyšší soutěž pauzu. „Musíme vyléčit zranění a dobře potrénovat. Mrzí mě zranění Kušníra, který má problém se svalem. Byl bych rád, kdyby se do nejbližšího utkání uzdravil i Ilko. Toto je věc, která nás může posunout, protože nás čekají důležité domácí zápasy,“ prozradil informace o zdravotním stavu mužstva trenér Neček.

Po reprezentační přestávce přijdou na řadu dva duely s blízkými konkurenty v tabulce. Do Třince přijede 20. října Chrudim a o týden později Vlašim. „Domácí zápasy jsou hodně důležité. Pokud tyto zápasy zvládneme, tak se odpoutáme od spodku tabulky. Mužstvo má potenciál na to, aby zápasy proti Chrudimi a Vlašimi zvládlo s vítězným koncem,“ věří Neček svému týmu.

Doufám, že Třinci věříte i vy a přijdete náš tým příští sobotu povzbudit. Začínáme tradičně v 10:15.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Vítkovice nás předčily v důrazu a brejcích, řekl trenér Habanec

Možná až překvapivě jednoznačným vítězstvím Vítkovic 5:2 skončilo včera dohrávané hutnické derby. První dvě rány fotbalistům Třince uštědřili jejich bývalí hráči Buchvaldek a Motyčka.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál