Naštvaný Hajný: Nevím, jestli je mám zastřelit

Naštvaný Hajný: Nevím, jestli je mám zastřelit

(18.08.2013) Utkání mezi Třincem a Hradcem bylo zlomové pro oba soupeře. Domácí i hosté potřebovali vyhrát. Nakonec na stadionu Rudolfa Labaje uspěl tým Luboše Prokopce, který po předchozích zápasech vsadil na defenzívu.

„Pro nás je to strašně důležité vítězství, protože jsme do sezóny nevstoupili dobře. Dnes jsme vsadili na defenzívu, jelikož jsme chtěli změnit nelichotivou bilanci, kdy jsme ve třech zápasech inkasovali šest gólů. Chtěli jsme hrát fotbal, snažili jsme se kombinovat. Utkání ovlivnila první branka hned v úvodu druhého poločasu. Potom jsme se ještě více soustředili na defenzívu a rychlé protiútoky. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli a trochu odlehčili tlak, který byl na nás vyvíjen,“ řekl po utkání na tiskové konferenci trenér Hradce Luboš Prokopec.

„My jsme věděli o problémech Hradce, ale my také máme problémy, protože jsme i s dnešním utkáním třikrát prohráli. Já nevím, jak to jinak hráčům říct, protože jedna z věcí, které se neustále opakují jsou začátky,“ žehral na špatné vstupy do poločasů trenér Třince Pavel Hajný a pokračoval: „To už je třetí zápas, přitom o tom pořád mluvíme. Pro mě je to nepochopitelné. Nevím, jestli je mám zastřelit, nebo co mám s nimi udělat. Takovou brankou jsme soupeře dostali na koně. Hradec se soustředil na defenzívu, vstřelil druhou branku a pak už bylo těžké s tím něco dělat, protože Hradec má dost zkušených hráčů, navíc se nám zranil Gavlák.“

Zatímco si domácí první poločas vzadu pohlídali, ve druhé půli inkasovali už po 20 sekundách. „Se Sokolovem si něco říkáme a na začátku prohráváme 2:0. To samé v Ústí, kde přijde druhá minuta a penalta. Dnes jsem jim o přestávce dvě minuty říkal, aby se soustředili na začátek a než jsem stačil dojít na lavičku, prohrávali jsme 1:0. Je tady dost zkušených hráčů, možná je budu muset vyfackat. Kdyby se to stalo jednou, ale je to potřetí!“ zdůrazňuje.

Možná v dalším ligovém utkání dojde na změnu taktiky, například na betonářskou, jakou ukázali ve vítězném utkání na Žižkově. „Potřebujeme body, co si budeme vykládat. Po čtyřech zápasech máme tři, což je málo. Sice jsme měli těžké soupeře, ale ty si nevybereme. Ale že bychom chtěli hrát nějakou totální defenzívu, to určitě ne. Myslím si, že my na zanďoura nemáme hráče, bohužel nemáme ani rychlíky směrem dopředu,“ odvrací plány na třinecký beton kouč Hajný.

Další zápas čeká na Třinec už ve středu. V poháru pocestují do Frýdku-Místku. Stejná sestava jako proti Hradci na trávník zřejmě nevyběhne. „Na pohár nějaké změny budou, ale že bychom úplně přeskupili mužstvo, to se nestane,“ prohlásil o středeční sestavě trenér nováčka fotbalové národní ligy.

Zda bude úspěšná, o tom se budete moci přesvědčit sami na stadionu Stovky, kde utkání začne v 17 hodin.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Vítkovice nás předčily v důrazu a brejcích, řekl trenér Habanec

Možná až překvapivě jednoznačným vítězstvím Vítkovic 5:2 skončilo včera dohrávané hutnické derby. První dvě rány fotbalistům Třince uštědřili jejich bývalí hráči Buchvaldek a Motyčka.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál