Nebyl nám přán ani kontaktní gól, hořekoval trenér Svatopluk Habanec

Nebyl nám přán ani kontaktní gól, hořekoval trenér Svatopluk Habanec

(07.03.2020) Pouze dvakrát v sezoně našla Jihlava přemožitele. Třinec se ji v jarní premiéře snažil zaskočit, ale i díky výtečnému domácímu brankáři se mu to nepodařilo a z Vysočiny odjel s nepořízenou.

Můj dům, můj hrad letos platí v Jihlavě. Bodově si tam ještě nikdo neškrtl. Dvě prohry a pět remíz Vysočina zaznamenala na půdě soupeřů. Na svém stadionu je prozatím stoprocentní. A nic na tom nezměnil ani Třinec.

„První poločas jsme prohospodařili. Udělali jsme tři čtyři fatální chyby, z nichž jsme dostali dvě branky. Nedostali jsme se k naší hře, zbytečně jsme se zbavovali míče. Nezachytávali jsme hráče, kteří si zbíhali do středu a z toho vznikaly problémy. Chtěli jsme hrozit z brejků, což se nám bohužel nepodařilo,“ okomentoval Svatopluk Habanec úvodní část střetnutí na stadionu v Jiráskově ulici. Vysočina ji díky dvěma slepeným gólům vyhrála 2:0, proměnila dvě ze čtyř šancí.

Po obrátce už hrála spíše na udržení dvoubrankového náskoku. Byl to Třinec, kdo musel začít útočit. „O pauze jsme si řekli, že není nic ztraceno a ve druhém poločase jsme předvedli diametrálně odlišný výkon. Domácí jsme tlačili a gól visel na vlásku. Měli jsme hodně standardních situací, snad devět rohů, ale ani v posledních minutách nám nebylo přáno vstřelit kontaktní gól. Proto jsme z Jihlavy odjeli s prázdnou. Myslím si, že zápas měl slušnou úroveň,“konstatoval hlavní trenér Slezanů.

Závěr přípravy se jeho svěřencům vůbec nepovedl a ani první polovinu střetnutí v Jihlavě neodehráli tak, jak by se slušelo a patřilo. Vysočina Slavila tři body hlavně díky svému brankáři Vejmolovi. V průběhu druhé části střetnutí si poradil se střelami Wojnara, Hlúpika, Webera, Valenty a Omasty. Wojnar v závěru první půle branku Vysočiny přestřelil.

V obou gólech favorizované Jihlavy měl prsty Luis Arroyo, který na Vysočinu přestoupil z Třince. „Luis hrál velmi dobré utkání. Přestože ho známe a víme o jeho přednostech, dokázal nám dát branku. Při té situaci tam vzniklo takové hnízdo a my měli odkopnout míč do bezpečí, což se nám nepodařilo,“ litoval kouč Třince Habanec.

Jeho svěřenci čekají na vítězství už šest kol. Naposledy v derby přemohli Vítkovice, posléze dvakrát prohráli a pak tři zápasy zremizovali. Jaro začali porážkou, kterou chtějí odčinit na domácím trávníku proti Chrudimi. „Jdeme dál, máme před sebou třináct utkání. Musíme se zmobilizovat a porazit teď doma Chrudim,“ zakončil Habanec. Hraje se v sobotu 14. března od 10.15 hodin na Hřišti Rudolfa Labaje.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál