Nedáme se a porveme se o tři body, slibuje Buchvaldek

Nedáme se a porveme se o tři body, slibuje Buchvaldek

(05.04.2018) Bitva o krále okresu začala pro Třinec jako ze zlého snu. Po třinácti minutách prohrávali 0:1 a zbytek zápasu dohrávali v oslabení. Přesto se nevzdali, bojovali a nakonec urvali zaslouženou remízu 2:2.

„Začalo to pro nás v páté minutě tím nejhorším způsobem. Dostali jsme zbytečný gól, navíc pak přišlo to vyloučení. Tohle se nám nesmí stávat. Bod je pro nás dobrý, i když jsme chtěli vyhrát,“ smutnil Lukáš Buchvaldek.

Třinečtí do zápasu nastupovali po kruté prohře 1:5 na hřišti Hradce Králové. „Nemohli jsme nad tím dlouho přemýšlet, museli jsme Hradec hodit rychle za hlavu. Chtěli jsme vyhrát, bohužel se nám to nepovedlo,“ pověděl dvaadvacetiletý hráč.

První poločas ovlivnily dva fauly. „Faul Mateje Ižvolta jsem na hřišti neviděl, až z videa, a asi to bylo na červenou kartu. U druhé situace mi Šimon Šumbera poslal míč za obranu, já jsem vystřelil na zadní tyč a soupeř mě při tom fauloval,“ okomentoval oba fauly.

Na penaltu se Buchvaldek nechystal. „Určený je Imrich Bedecs, ale kdyby nechtěl, klidně bych ji šel kopat. Já s tím nemám problém,“ řekl k nařízenému pokutovému kopu.

První poločas dohráli za nerozhodného stavu 1:1. „O přestávce jsme si říkali, že si zkusíme počkat na nějaký brejk a udeříme. Bohužel po našem brejku, který jsme nedohráli, jsme dostali gól,“ prozradil ofenzivní záložník tajemství ze šatny.

Naštěstí vedení valcířům dlouho nevydrželo, protože znovu zaúřadoval Václav Juřena. „Venca to zařídil skvěle. Viděl, že Buček je moc vepředu, a dokázal ho přehodit,“ pochválil svého kolegu z útoku.

Zápas s Frýdkem-Místkem je minulostí. Nyní na Třinec čeká soupeř, který je v tabulce pouze o příčku výš než regionální rival. „Ústí odehrálo výborný zápas v Opavě. Je to úplně jiné mužstvo než na podzim. Bude to těžký zápas, ale my se nedáme a budeme válčit o tři body,“ nastínil plán hráč hostující z olomoucké Sigmy.

Sobotní utkání proti FK Ústí nad Labem začíná v 10:15 hodin na stadionu Rudolfa Labaje. Věříme, že nám přijdete pomoci a naše borce povzbudíte.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál