Nedokázali jsme nahradit hráče základní sestavy, prohlásil trenér Habanec

Nedokázali jsme nahradit hráče základní sestavy, prohlásil trenér Habanec

(19.07.2020) Porážkou v dohrávce završili letošní ročník druhé nejvyšší soutěže fotbalisté Třince. Nad Vlašimí vedli, ale slibně se vyvíjející duel nakonec ztratili. „Čekal jsem, že nastane nějaký restart, ale ten bohužel nepřišel, “ hořekoval trenér Třince Svatopluk Habanec.

Úvod střetnutí domácí fotbalisté zaspali. Vlašim se dostala do tří loženek, při kterých měli domácí hráči velké štěstí. Jednou vykopli míč před brankovou čárou, dvakrát jim pomohlo břevno.

„Začátek utkání jsme nezachytili, ale pak jsme si pomohli standardní situací a díky ní jsme získali náskok. Řekl bych, že následných třicet minut bylo z naší strany celkem dobrých,“poukázal trenér Třince Svatopluk Habanec na povedenou pasáž utkání.

Jednogólový náskok, se kterým jeho svěřenci vstoupili do druhého poločasu, moc dlouho nevydržel. Po dvou ztrátách míče následovaly dva protiúdery, po nichž Středočeši zvrátili vývoj střetnutí ve svůj prospěch.

„Fatálními chybami při našich útočných akcích jsme brejkově založenému soupeři nabídli dva góly. K takhle snadným ztrátám nesmí dojít. Čekal jsem, že nastane nějaký restart, ale ten bohužel nepřišel a my zakončili sezonu prohrou. Přestože jsem čekal, že v posledním utkání uděláme vítěznou tečku, zápas jsme bohužel nezvládli,“posteskl si kouč Habanec.

V jarní tabulce je Třinec předposlední s pouhými deseti body za dvě vítězství a čtyři remízy. Horší byly už pouze poslední Vítkovice. „Je to mrzuté, protože na jaře jsme uhráli jen několik bodů. Situace na jaře se pro nás vyvíjela velice špatně, potkal nás výkonnostní i výsledkový propad,“poukázal Habanec.

Třineckým fotbalistům odešla forma v druhé polovině podzimu. Do konce sezony ji hledali marně. Nechytli se ani po restartu soutěže, ani po dvoutýdenní karanténě. I navzdory tomu osmou příčku měli v podstatě až do konce na dosah, stačilo uhrát o šest sedm bodů více.

„Všechno to na nás padlo. Ať už zranění nebo zápasy v rychlém sledu. Všechno se to nakupilo. Po podzimních 21 bodech, kdy jsme byli na vytouženém osmém místě, na jaře jsme na to nenavázali, z čehož jsem zklamaný,“nezastíral Habanec.

V duelu s Vyšehradem přišel o zadáka Bedecse, na marodku pak přibyli Gáč, Adamuška, Akulinin, Steinhübel a Valenta. „Hráče, kteří vinou zranění vypadli ze sestavy, jsme nedokázali nahradit. To byla jedna z příčin neuspěchů. Některé týmy si v takových situacích pomohly podobnými typy hráčů, my jsme takovou možnost neměli a nenahradili je. V závěru sezony jsme si pomáhali ke gólům pouze standardními situacemi, a to bylo bohužel málo,“uzavřel trenér Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál