Nehráli jsme to, co jsme si řekli, řekl Jakus po utkání v Pardubicích

Nehráli jsme to, co jsme si řekli, řekl Jakus po utkání v Pardubicích

(20.10.2019) Po sedmi zápasech, v nichž bodovali, vyšli třinečtí fotbalisté naprázdno. Utkání na trávníku vedoucích Pardubic se jim výsledkově ani herně nevyvedlo. „Hráli jsme zbytečně ustrašeně,“ prohlásil třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.

Trenéři Třince poslali na trávník téměř totožnou jedenáctku jako proti Vítkovicím, s tím rozdílem, že místo Omasty nastoupil Janošík. Úvodní minuty se hostům podařily, drželi míč a hledali způsob, jak ohrozit pardubickou bránu. „Pět sedm minut jsme byli na míči. Nechápu, proč jsme najednou z nastoleného způsobu hry ustoupili,“ podivoval se třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.

Domácí fotbalisté se postupem času dostali do hry a ve 20. minutě otevřeli skóre. Branka byla připsána nadějnému středopolaři Kohútovi. „Gól jsme si dali vlastní. Vzápětí jsme vzadu vyrobili další zbytečnou hrubku a Pardubice mohly zvýšit,“ poukázal Jakus.

Třebaže se střílením branek nemají potíže, tentokrát byli hosté v ofenzívě málo nebezpeční. Dvě tři standardní situace, pár rohových kopů. A všehovšudy dva střelecké pokusy za devadesát minut. A to je všechno. „Téměř ve všech utkáních si vytváříme stoprocentní šance, z nichž se rodí góly. Tentokrát nás soupeř k ničemu nepustil,“ přiznal Jakus. Pardubice doposud inkasovaly pouze šestkrát.

Ve druhém poločase se výkon Třince zlepšil. Začátek však patřil domácím, ve zvýšení jim třemi zákroky zabránil gólman Adamuška. „Hra se postupem času začala vyrovnávat. Domácí spíše bránili výsledek a už nehráli tak aktivně. My jsme si vynutili tlak, ale do šance jsme se nedostali,“ pokračoval Jakus.

Třinci se v Pardubicích dlouhodobě nedaří. Třinecký asistent trenéra odmítá, že by neúspěchy na hráče psychicky doléhaly. „U předchozích proher byli snad jen Bedecs, Janoščín a Janošík, Samiec s Adamuškou sice v kádru byli, ale nenastupovali,“ podotkl Jakus.

Podle jeho slov Třinec nenavázal na výkony z předchozích utkání. „Musíme se zamyslet, proč tomu tak bylo. Hráli jsme ustrašeně a dopouštěli se nevynucených chyb. Nehráli jsme to, co jsme si řekli, jako kdybychom se báli. Tentokrát jsme nepředvedli hezký fotbal,“ litoval Jakus.

Nezdar na východě Čech se třinečtí fotbalisté pokusí odčinit v domácím klání proti Ústí nad Labem. Duel na Hřišti Rudolfa Labaje se odehraje příští sobotu od 10.15 hodin.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Vítkovice nás předčily v důrazu a brejcích, řekl trenér Habanec

Možná až překvapivě jednoznačným vítězstvím Vítkovic 5:2 skončilo včera dohrávané hutnické derby. První dvě rány fotbalistům Třince uštědřili jejich bývalí hráči Buchvaldek a Motyčka.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál