Nevěřil jsem, že se na hřiště podívám, přiznal nejmladší střelec

Nevěřil jsem, že se na hřiště podívám, přiznal nejmladší střelec

(07.11.2018) Poprvé ve své kariéře se zapsal mezi střelce teprve sedmnáctiletý záložník Lukáš Cienciala. Gólem do sítě Žižkova se stal nejmladším druholigovým třineckým střelcem v tomto tisíciletí. Povedlo se mu to v 17 letech a devíti měsících.

Tříbodový zisk se v hlavním městě nerodil lehce. „Byl to těžký zápas. Žižkov si vytvořil zhruba čtyři gólové šance a nebýt Jirky Adamušky, který chytil snad tři góly, tak jsme mohli prohrát. Kluci makali a nakonec Matěj Schwendt dal důležitý první gól, který nás uvolnil. Od té chvíle jsme začali hrát lépe, byli jsme nebezpečnější a zaslouženě jsme vyhráli,“ okomentoval zápas mladý třinecký středopolař.

Sám vůbec nečekal, že se v Praze podruhé podívá na hřiště. Poprvé tomu bylo loni během televizního utkání. Tehdy Třinec vyhrál 4:0. „Deset minut před koncem jsem přestal věřit, že se do zápasu podívám, ale pak minutu před koncem mi trenér řekl, ať se převleču. Bylo to takové taktické střídání, ale dopadlo to mnohem lépe, než jsem čekal,“ usmíval se.

V nastaveném čase se stal hrdinou okamžiku, když třetím gólem uzavřel střeleckou listinu. „Za gól jsem rád, ale vděčím za něj Renému Dedičovi, který mi to připravil jako na podnose. Já si jen pohlídal ofsajd a doklepl míč do prázdné brány. Byl to můj první kontakt s míčem,“ popsal šťastný střelec.

Sám moc nevěděl, jak slavit druholigový gól. „Nějak jsem to zvládl oslavit, ale pro příště budu muset něco vymyslet. Za gól jsem šťastný a ještě jednou děkuji Rendovi a celému týmu, že mi dopřáli tuto radost,“ prozradil skromný Cienciala.

Gól nejmladšího hráče na hřišti nemohl zůstat bez povšimnutí ani v kabině. „Kluci mi gratulovali, byli z toho trochu paf, protože to nikdo nečekal. Užil jsem si to s nimi, ale asi to bude mít ještě dohru. Snad si na to nebudu muset půjčit,“ řekl v obavách.

Nedělní vítězství bylo hodně důležité pro pohodu v kabině. „Výhrou jsme odskočili od posledních příček a dostali se trochu do klidu. Teď nás čeká Brno. Bude to těžký zápas proti soupeři s bohatou minulostí. Doufám, že přijdou diváci a poženou nás dopředu,“ přeje si Cienciala.

Mladý třinecký záložník bude chybět trenérům pro utkání v Prostějově, neboť opět na něj myslel trenér národního týmu Luboš Kozel. Jméno Cienciala se objevilo na seznamu reprezentační osmnáctky pro dvojzápas s Itálií a Rakouskem, který se uskuteční 16. a 19. listopadu.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál