O důležité body v Břeclavi

O důležité body v Břeclavi

(10.05.2013) V sobotu odpoledne čeká na Třinec jeden ze dvou celků, který doma ještě neprohrál. Je jím pátý celek tabulky MSK Břeclav. Utkání na jihu Moravy začíná v 16:30.

Břeclav má letos zajímavou sezónu. Na podzim bojovala o čelo s trojicí Třinec, Frýdek-Místek a Prostějov, jenže v zimní přestávce došlo k hromadnému odchodu hráčů.

Tým trenéra Milana Valachoviče opustil nejlepší hráč na podzim Jaroslav Navrátil, jehož si všimli v nizozemském Almelu a Navrátil nyní kope v nejvyšší holandské soutěži. Nabídku ze Žižkova přijal Jaroslav Málek. Poté následovaly odchody Michala, Lysoňka, Filipa, Cupáka Šilingera.

Břeclavský celek posílil zkušený záložník Richard Dostálek, jenž v minulosti oblékal dres Slavie, nebo Brna a nyní dělá spolukomentátora při TV přenosech z nejvyšší české soutěže. Mezi dalšími novými jmény jsou Brazilci Lucas Carvalho a Wagner Silva nebo Radim Kleiber ze Slovácka.

Břeclav do jarní části nastoupila s omlazeným kádrem. Kromě devětatřicetiletého Dostálka a šestadvacetiletého Simandla mají ostatní hráči méně než 24 let, přesto nejsou na jaře nejhorším týmem.

Městský sportovní klub začal jarní část porážkou v Hulíně (1:0), poté remizoval s béčkem Zlína 1:1, prohrál v Olomouci 0:3 a remizoval se Žďárem 1:1. Prvního vítězství se dočkal na konci dubna s Uničovem (3:0), na které navázal další výhrou se Zábřehem (2:1). V posledním kole prohrál v Rosicích 0:1. Tyto výsledky posunuly jihomoravské družstvo na pátou příčku.

Trenér Valachovič po posledním utkání v Rosicích odjel na čtyřdenní stáž do italského Juventusu Turín. Tam se mimo jiné seznámil s trenérem Contim.


Poslední utkání Břeclavi

FC Slovan Rosice – MSK Břeclav 1:0 (0:0)

Branka: 46. M. Šenk. Rozhodčí: Sedláček – Antoníček, Kubica. Žluté karty: Carvalho, Krejčí (oba Břeclav). Návštěva: 182 diváků.

Břeclav: Prokop – J. Šenk, Wagner Silva, Krejší, Dobšíček – Carvalho (62. Kotol), Simandl, Kleiber, Bezděk (62. Vintrlík), Mariotti – Pospiš (71. Levčík). Trenér: Milan Valachovič.


A jak se na zápas v Břeclavi dívá třinecký kouč? „Je to jeden z nejdůležitějších kroků směrem k postupu do druhé ligy,“ řekl o utkání v Břeclavi trenér Miroslav Kouřil. Třinečtí na podzim s tímto celkem zvítězili v domácím prostředí 3:1, ale nebylo to vůbec jednoduché utkání.

Stejně složitý zápas se dá očekávat i v sobotu na hřišti, kde se v minulosti hrála druhá liga. Tehdy tam nehrála Břeclav, ale Tatran Poštorná.


Poslední vzájemné utkání

FK FOTBAL TŘINEC – MSK Břeclav 3:1 (2:0)

Branky: 12. Gavlák, 39. Hupka, 83. Prokeš – 70. Simandl. Rozhodčí: Ogrodník – Ondráš, Nesrsta. Žluté karty: Joukl – Cupák, Málek. Návštěva: 402 diváků.

Třinec: Bruk – Lisický, Cigánek, Švec, Sporysz – Malíř (61. Joukl), Hupka, Motyčka, Eismann (90. Christu) – Prokeš, Gavlák (86. Ceplák). Trenér: Miroslav Kouřil.

Břeclav: Prokop – Crla (46. Levčík), Michal, Lysoněk, Filip – Navrátil, Simandl, Cupák (86. Nevídal), Málek, Šilinger – Sasín. Trenér: Milan Valachovič.


Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Petr Šenkýř z Brna. Na post asistenta byli delegováni Ivan Vostrejž z Brna a Josef Černý z Běhařovic.

Na toto utkání pořádá zájezd třinecký fanklub. Více o něm naleznete v sekci Fanoušci/fanklub.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v  
FK Fotbal Třinec
Chrudim