Pět nejzajímavějších derby

Pět nejzajímavějších derby

(04.11.2015) Blíží se derby utkání proti Frýdku-Místku. Bitva o krále okresu bude mít v sobotu další pokračování. Vybrali jsme pro vás pět zápasů, které je dobré si připomenout.

Poslední úspěch Frýdku-Místku v derby

Poslední vítězství Frýdku-Místku v okresním derby utkání se datuje do roku 2004, kdy na frýdecko-místecké půdě zvítězili Valcíři 1:0. Jediným pamětníkem tohoto duelu z aktuálních kádrů je frýdecko-místecký Petr Literák. Bohužel ani toto vítězství nezachránilo tým z okresního města před pádem do divize.

Rekordní návštěva podzimu v MSFL

Více než tisícovka diváků, rekord podzimní části MSFL, sledovala třetiligové derby na stadionu Rudolfa Labaje. Třinečtí duel jednoznačně ovládli a po vítězství 3:0 si upevnili první příčku v tabulce.

Zajímavostí je, že ze 14 hráčů, kteří naskočili do zápasu v třineckém dresu, zůstal jediný – Petr Joukl. Utkání okořenil bratrský souboj Prokešových. Za Třinec nastoupil Hynek, za soupeře Jiří.

Oslava postupu na hřišti rivala

V sezóně 2012/2013 měl postupovat z MSFL do druhé ligy pouze vítěz. Po porážce Prostějova v Třinci 1:5 zůstali dvě kola před koncem soutěže ve hře pouze Třinec a Frýdek-Místek. Frýdek-Místek musel doma Třinec porazit, jinak postupoval Třinec. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Julínka mohlo téměř 2500 fanoušků sledovat oslavy návratu Třince do druhé ligy.

Nakonec se radoval z postupu i Frýdek-Místek, neboť přihlášku do druhé nejvyšší soutěže nepodal klub 1. HFK Olomouc.

Postup na Duklu

Hned dvakrát se Třinečtí střetli s Valcíři na podzim 2013. Oba duely se konaly ve Stovkách. Rozjetý Frýdek-Místek se snažil přibrzdit Třinec v poháru FAČR. Třinečtí však bojovným výkonem udolali domácí a postoupili do třetího kola domácího poháru, kde již čekala pražská Dukla. Frýdek-Místek to však v jeho velkolepém nováčkovském startu nepřibrzdilo.

Derby s velkým „D“

To zatím nejpamátnější derby se odehrálo o pár dní později. Do Stovek zavítala neskutečná návštěva 7246 diváků. Ta viděla další vítězství Třince, tentokrát 1:0. Třinečtí se po většinu zápasu bránili, ale v 55. minutě se vydali do rychlého protiútoku a Pavel Malíř vstřelil jediný gól zápasu. Hned devět třineckých fotbalistů inkasovalo žlutou kartu.

Frýdecko-Místečtí se po této porážce začali tabulkou propadat, naštěstí sezónu zakončili na nesestupové čtrnácté příčce.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál