Petr Sostřonek zhodnotil dorosteneckou sezónu

Petr Sostřonek zhodnotil dorosteneckou sezónu

(21.07.2010) Do loňské sezóny jsme se vrátili s dnes již sekretářem mládeže Petrem Sostřonkem (na snímku), který pro nás zhodnotil výkony a výsledky dorosteneckých družstev a poodhalil budoucnost nejen třinecké, ale i české dorostenecké kopané.

Jak hodnotíte uběhlou sezónu v dorostenecké kategorii?

Komplexně můžeme být s dorostem spokojení, protože jsme po dlouhé době hráli v klidných vodách, za „A“ mužstvo nastoupili v mistrovských utkáních dva naši dorostenečtí hráči. Je to jenom částečná spokojenost.

Podzimní část nám vyšla daleko lépe, hlavně co se týče devatenáctky (U19), kdy jsme předváděli solidní hru a tomu odpovídali i výsledky. Bohužel zimní příprava nám nevyšla podle našich představ. Hráči byli zranění, někteří nemocní, k tomu se přidaly problémy ve škole s prospěchem. Někteří hráči podlehli uspokojení, nepracovali na sobě. To se projevilo na jarních výsledcích, kdy místo boje o čelo tabulky jsme se propadali do jejího středu. Nepomohla ani výměna trenérů, která měla oživit projev mužstva a nastartovat k podzimním výkonům. Jarní sezóna ze strany devatenáctky byla špatná.

V kategorii do 18 let (U18) můžeme být hodně spokojení, protože hráči si udrželi výkonnost jak v podzimní, tak v jarní části a nakonec se umístili uprostřed tabulky. Je fakt, že výkony této kategorie byly jak na houpačce, nicméně se nám podařilo na jaře stabilizovat kostru týmu, což se projevilo po herní stránce. Hráči, kteří absolvovali většinu utkání, zůstávají v základním kádru a měli by být oporami v následující sezóně.

V kategorii do 17 let (U17) jsme měli problémy s výkonností hráčů. Už na podzim jsme se potáceli se špatnou hrou hráčů a problémy jsme měli hlavně se silnějšími soupeři, kdy jsme dostávali hodně gólů  po taktických a individuálních chybách. V zimní přípravě jsme se to snažili eliminovat, částečně se nám to podařilo, přestali jsme dostávat tolik gólů, avšak bodově to nebylo ideální. I přesto byl herní projev lepší. Postupně jsme začali zabudovávat ročník 1994, který by měl v následující sezóně tvořit osu mužstva.

Šestnáctka (U16) stejně jako o dva roky starší kolegové hráli proti starším hráčům, podařilo se jim odehrát soutěž ve středu tabulky, výkonnost měli stabilní. Vyskytly se tam určité problémy, protože si myslím, že ti hráči měli mít minimálně na třetí nebo čtvrté místo v krajském přeboru, ale bohužel vždycky to trvá, než si kluci zvyknou na dorostenecký fotbal.

Když se podívám na sestavu mužského celku, je tam pět hráčů z loňské devatenáctky. To je asi to nejdůležitější pozitivum, souhlasíte?

Asi ano. Ondřejové Byrtus a Buzek už s týmem strávili zimní přípravu, oba už v několika zápasech naskočili do základní sestavy. Bohužel Buzek se ke konci zimní přípravy zranil. Nyní se k áčku přidala trojice Gaszczyk, Kajfosz a Przyczko. Uvidíme jak se poperou o místo na druholigové soupisce.

Není odchod Byrtuse a Buzka příčinou špatných jarních výsledků devatenáctky?

Je to jedna z příčin. Obrana hrála ve složení Byrtus, Sporysz, Buzek, Zowada a dostala na podzim z 16 zápasů 17 branek. Po zimní přípravě oba dva už nebyli v zimní přípravě a na jaře se v dorosteneckém kádru objevovali jen zřídka. Je to jedna z příčin proč to mužstvo hrálo jak hrálo. Nepodařilo se nám zacelit díry po jejich odchodu. Byl tam sice Tomsa, který se vrátil po zdravotních potížích, ale ten se dostával do formy pozvolna, i když loni v zimě důrazně bušil na dveře do mužského družstva. Zkoušeli jsme tam i další hráče, ale nebyli tam takové osobnosti jako Byrtus a Buzek, kteří to stmelovali. Každopádně jsme byli zklamaní z jiných hráčů, především ze Samka, Kopera, Zowady. To jsou hráči, kteří mají potenciál, ale usnuli na vavřínech.

Co se změní do nové sezóny?

Do nové sezóny dojde k několika změnám ve struktuře klubu. Klub chce zlepšit prácí s mládeží, chce ji více zprofesionalizovat, takže dojde k tomu, že tady bude obsazen post sekretáře mládeže, který bude mít na starost tu tzv. papírovou práci a trenéři tak budou mít víc času na sportovní přípravu. Tím pádem by mělo dojít i ke zkvalitnění tréninkového procesu všech mládežnických kategorií. Co se týče obsazení jednotlivých kádrů, je ještě brzo. Jednáme tak, aby už jsme byli pomaličku připraveni na přespříští ročník, kdy dojde k reorganizaci dorosteneckých kategorií. Nyní vedení svazu rozhodlo, že  kategorie U18 zanikne. Vzniknou totiž tři dorostenecké kategorie (U16, U17 budou hrát spolu dvoj utkání a U19 bude hrát samostatně svá utkání. Ve většině klubů totiž jsou problémy s naplněním čtyř kategorií. Ti nejlepší kluci budou v U19, ti méně zdatní budou chodit do okolí na střídavé starty. Tím částečně pomůžeme i okolním mužstvům zvednout jejich úroveň.

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U13: Chuť vyhrát ji opravdu přinesla.

Úvod utkání nevypadal příliš dobře pro třinecký tým, když během dvaceti minut prohrávali 0:3. Následná porce motivace a pokynů od trenérského dua Syrový, Roček zapůsobila na hochy velice účelně a po půlhodině nepřesvědčivé hry, kdy domácí tahali za kratší konec, převzali otěže a utkání otočili ve svůj prospěch.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál