Po tom, čím jsme si prošli, je pro nás bod cenný, řekl kouč Habanec

Po tom, čím jsme si prošli, je pro nás bod cenný, řekl kouč Habanec

(30.06.2020) Po dvoutýdenní karanténě třinečtí fotbalisté naskočili do druholigového kolotoče. V Ústí nad Labem přerušili sérii tří proher, domů se vrátili s bodem za remízu.

Poslední zápas třinečtí fotbalisté odehráli v půlce června na Žižkově. Poté následovala vynucená pauza, proti Vlašimi, Vítkovicím a Pardubicím z důvodu karantény nenastoupili.

„Karanténa byla horší než nouzový stav. Ten znamenal to, že jsme chodili do obchodů v rouškách a plnili si individuální tréninkové plány. V karanténě jsme všichni zůstali doma a nemohli nic dělat. Bez pohybu jsme byli devět deset dnů. Až poté jsme pod dozorem lékaře třikrát trénovali v šestičlenných skupinkách,“ vylíčil trenér Třince Svatopluk Habanec průběh posledních dnů.

Opakované testy na Covid-19 dopadly u všech třineckých fotbalistů dobře, a tak mohli v neděli ráno vyrazit na dlouhou cestu do Ústí nad Labem.

„Měl jsem obavy, co to s námi udělá. Dny bez pohybu, bez tréninku, bez herních automatizmů. Do zápasu jsme vstoupili rozpačitě a dostali gól. Poté však hra začala mít spád, hrálo se nahoru a dolů. Nebylo to o nějaké velké taktice, ale o tom, jít po zisku míče okamžitě dopředu a po ztrátě se zase stáhnout dozadu. Byl to divoký zápas bohatý na střely,“ pokračoval Habanec.

Na vedoucí trefu Severočechů fotbalisté Třince odpověděli vyrovnávající brankou, po zpětné přihrávce Ciencialy uklidil míč do sítě Valenta. Ústí si vzalo vedení zpátky, Dramé naváděl míč a místo pokusu obejít stopera z dálky vyslal dělovku přímo do šibenice.

„Tahle trefa by si zasloužila objevit se v anketě gól jara. Předtím za stavu 1:1 bylo na hráčích patrné, že se chtějí dostat do stavu, kdy budou vést. Do druhé půle jsme šli s cílem přinejmenším vyrovnat,“ vykládal Habanec.

To se jeho svěřencům podařilo zásluhou Valenty, který po rohovém kopu hlavou uklidil míč do sítě. Posléze rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal branku Akulinina z dorážky a pár minut nato nařídil proti hostům pokutový kop.

„Hlúpik trefil protihráče i míč, byla to přísná penalta. Ihned jsme vystřídali tři hráče, rozhýbali hru a Puchel po zpětné přihrávce pravou nohou zacílil do šibenice. Po tom všem, čím jsme si prošli a co jsme protrpěli, je pro nás bod cenný,“ uzavřel hlavní trenér Třince Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál