Podzim pohledem jednoho z trenérů juniorky Tomáše Jakuse

Podzim pohledem jednoho z trenérů juniorky Tomáše Jakuse

(13.12.2017) V sezóně 2017/2018 vstoupil juniorský celek do své soutěže pod vedením nové trenérské dvojice. Mužstvo kombinující dospělé fotbalisty s mladými vede duo trenérů Tomáš Jakus a Svatopluk Schäfer.

Třinecká juniorka zahájila první půli sezóny přípravou na konci června se šestnácti členy. „V kádru jsme měli jen čtyři hráče věkově spadající do U21, další místa jsme doplnili hráči z nejstarší dorostenecké kategorie,“ představil Jakus skladbu týmu.

Jeho celek v letní přípravě sehrál několik přátelských utkání s mužstvy hrajícími MSFL až 1. A třídu. „S letní přípravou jsem velmi spokojen. Kluci ji odpracovali se stoprocentním nasazením i účastí, a to i v přípravných utkáních, kde mě mile překvapili. Pro většinu kluků byly přípravné zápasy prvním kontaktem s mužským fotbalem na takové úrovni,“ je si vědom Jakus.

Junioři v podzimní části sezóny vybojovali 15 bodů za čtyři vítězství a tři remízy a po polovině soutěže jsou na osmém místě moravské skupiny. „Je to sice poslední místo, ale při konkurenci v dané soutěži a s předvedenými výkony některých našich mladých hráčů považuji podzimní část soutěže za úspěšnou,“ zhodnotil půlrok Tomáš Jakus.

V samotné soutěži junioři zcela vyhořeli pouze dvakrát, když Karviné a Jihlavě podlehli vysokým rozdílem 0:5. „Zápasy jsme nezvládli herně ani výsledkově. Ve zbylých čtrnácti duelech jsme byli rovnocenným soupeřem, a to i přes to, že za naše družstvo nastupovali kluci ještě dorosteneckého věku. Nutno dodat, že do našich utkání pravidelně naskakovali hráči A-mužstva a svou přítomností byli dobrými vzory pro mladé hráče, kteří po jejich boku získávali nemalé zkušenosti pro svůj další fotbalový růst,“ řekl Jakus.

Mladé Třinečáky po krátkém volnu čeká zimní příprava. Na tu by měli přijít už předpřipravení. „Kluci obdrželi individuální plány, abychom měli větší prostor na dolaďování herních a taktických věcí. Tam si myslím, že jsme ještě trošičku pozadu od ostatních mužstev. Vzhledem k tomu, že soutěž pokračuje už ve druhé půli února, bude třeba, aby kluci k zimní přípravě přistoupili zodpovědně a se stoprocentním zaujetím,“ zdůraznil bývalý útočník.

A co přeje autor několika desítek gólů v třineckém dresu svým svěřencům od Ježíška pod stromeček? „Myslím, že s výjimkou dvou až tří hráčů na Ježíška už nikdo z kluků v kabině nevěří, ale za sebe bych jim do nového roku popřál hlavně zdraví, ať se jim vyhýbají zranění a aby se jim vedlo i ve škole. Těm, co si ještě nenašli partnerky, ať na tom v novém roce zapracují,“ pousmál se trenér juniorského celku.

Foto: Roman Baselides.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál