Pohárové derby s Frýdkem klepe na dveře

Pohárové derby s Frýdkem klepe na dveře

(20.08.2013) Už brzy to vypukne! Okresní derby klepe na dveře. V rámci druhého kola Poháru České pošty se proti sobě postaví fotbalisté MFK Frýdek-Místek a FK Fotbal Třinec. Utkání začne ve středu na frýdeckomísteckém stadionu Stovky v 17:00 hodin.

Bouřlivé utkání, plné emocí, radosti i zklamání. Takový byl poslední vzájemný zápas, který se odehrál na začátku června ve Stovkách. Třinečtí sice v úvodu prohrávali, ale poté se Hupkovi podařilo vyrovnat a do kolen dostal domácí dvojitý úder Čtvrtníčka, který definitivně pojistil vítězství Třince v MSFL.

Postupové oslavy před více než dvoutisícovou návštěvou zažívali Třinečtí. Radost hráčů s fanoušky nebrala konce. Domácí fanoušci jen zklamaně přihlíželi. Ve středu to budou chtít Třinci vrátit, což potvrdil v rozhovoru pro Deník brankář Ondřej Prepsl. „My budeme chtít určitě vyhrát, Třinci máme za loňskou sezónu co vracet,“ zdůraznil.

Třinečtí se nedají. „Jedeme si to do Frýdku užít. Bylo by krásné zopakovat si oslavy ze závěru loňského ročníku. Bylo to něco nezapomenutelného,“ vzpomíná Daniel Sniegoň, předseda třineckého fanklubu a nabádá k výjezdu. „Sraz je ve 14 hodin na vlakovém nádraží v Třinci, doufám, že nás pojede co nejvíce a společně si to užijeme,“ říká.

Cena jízdy s fanoušky činí i se vstupenkou zhruba 100 Kč. Vítězný pocit je k nezaplacení. To potvrzuje i čtyřgólový střelec z prvního pohárového duelu v Novém Jičíně Josef Čtvrtníček: „Bylo to něco perfektního, hrát před takovou skupinou našich fanoušků. Všichni bychom to chtěli ve středu zažít znova.“

Oba celky vstoupily do letošní sezóny rozdílně. Zatímco Třinec po úvodní výhře na Žižkově tápe, Frýdek-Místek ještě nepoznal hořkost porážky a po čtyřech kolech vede druhou nejvyšší soutěž. Velký podíl na tom má i bývalý třinečák Hynek Prokeš, který se v létě vrátil z Opavy.

FC Fastav Zlín – MFK Frýdek-Místek 0:1 (0:0)

Branka 49. Lukáš. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Kordula. Žluté karty: Malý, Hubáček – H. Prokeš, Vrťo, Korneta, Dobrovolný. Návštěva: 1845 diváků.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Žídek, J. Prokeš (62. Korneta) – Vrťo, Mozol, Vašenda, Dobrovolný – H. Prokeš (90. Juříček), Lukáš (77. Soukup). Trenér: Milan Duhan.

Na toto vyhrocené utkání nominovala komise rozhodčích trojici sudích v čele s Emanuelem Markem. Rozhodčím u střídaček bude Ondřej Pelikán, u třineckých fanoušků pak Robert Hájek.

Informace fanklubu

Datum: Středa 21. srpna 2013
Sraz na nádraží v Třinci: 14:00 (nejpozději 14:10)
Odjezd vlaku: 14:26
Cena zájezdu včetně vstupenky: 100 Kč

Takto se na stadionu Stovky slavil postup. FOTO: Jiří Ipser.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 10:15
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov