Pohledem do Luhačovic

Pohledem do Luhačovic

(09.01.2019) Malebné prostředí Vizovické vrchoviny přivítalo v tomto týdnu třinecké fotbalisty. Ti jako tradičně na začátku roku zamířili k Luhačovické přehradě na týdenní kondiční soustředění.

Bílá pokrývka vytvořila z oblasti pod vrcholem Komonce prostředí, které mnozí známe z obrázků Josefa Lady. Sněhem zaváté Valašsko nabídlo účastníkům soustředění tu pravou zimu, která nás v minulých letech minula.

Hlavní stan našel třinecký tým v hotelu Vega nad Luhačovickou přehradou. V kombinaci s posilovnou, hřištěm s umělým trávníkem a sportovní halou v centru Radost polyká pětadvacítka fotbalistů náročné tréninkové dávky. Ty jsou naskládané do třífázových tréninků.

Hlavní objem nabírá družina trenéra Jiřího Nečka u Luhačovické přehrady. Na místním tři a půl kilometrovém okruhu se skupinky běžců v klubovém oblečení proplétají kolem místních nadšenců, kterým každodenní běhání dělá radost. Na trati jsou k vidění dědečkové, babičky i ti nejmenší.

Kromě nich svádějí boj s bílou pokrývkou a mrazivými kilometry i dvě nové ekvádorské akvizice. „Zima je pro ně nepříjemná, nikdy to nezažili, ale snaží se a chtějí něco dokázat. Jde to vidět i ve snaze naučit se co nejrychleji česky,“ pochválil oba kluky jejich nový „táta“.

I přes fyzicky náročné tréninky naleznou milovníci kopané čas na to, aby ve tvářích ukázali radost a úsměv. Zvláště po vzájemném zápolení v kolektivních sportech. Výsledek se projeví před obědem, kdy méně zdatná skupinka zpívá vybranou píseň. Třeba nám tak v budoucnu vyroste nejen fotbalová, ale i hudební hvězdička.

Další fotografie naleznete v naší fotogalerii.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál