Postoupit přes Boleslav bude fuška, míní Kouřil

Postoupit přes Boleslav bude fuška, míní Kouřil

(07.11.2012) První část bitvy o čtvrtfinále Poháru České pošty je minulostí. Do odvety v Boleslavi půjdou oba celky za nerozhodného stavu 1:1. Bezbranková remíza by stačila k postupu prvoligovému celku.

Ani přes nadějný výsledek nebyl kouč středočeského týmu s výkonem svého celku spokojen. „Jsem zklamaný. První půlku jsme si mysleli, že když budeme vzadu kombinovat, otáčet a přelévat hru, že se nějakým způsobem dostaneme postupným útokem do šance, ale tam jsme nebyli nějak nebezpeční. Předváděli jsme profesorský fotbal, první půlka nebyla o žádné kvalitě“ nebral si servítky trenér Ladislav Minář a pokračoval. „Chtěl jsem, aby to hráči zjednodušili, protože ten terén byl čím dál horší a na nějakou velkou kombinaci to připravené nebylo. Sice se nám to zjednodušit podařilo, ale inkasovali jsme poté, co se Bořilovi v blátě zastavil balón a špatně ho odehrál. Naštěstí se nám skóre podařilo dohnat. Vstřelený gól na soupeřově hřišti jakousi váhu má, ale já jsem od toho utkání čekal daleko víc,“ přiznal po utkání trenér a sportovní manažer v jedné roli.

To domácí lodivod Miroslav Kouřil byl po výsledku 1:1 spokojen, přesto v postup moc nevěří. „My jsme k zápasu přistoupili zodpovědně, tak jako jsme přistupovali v mistrovských utkáních. Naše sestava ukázala, že chceme do Boleslavi odjíždět s přijatelným výsledkem a z celkového pohledu se nám to podařilo. Odehráli jsme důstojnou partii s ligovým celkem a slova trenéra Mináře to i nějakým způsobem ukazují. V prvním poločase jsme si vytvořili tři vyložené šance, bohužel to tam nespadlo. Ve druhé půlce se nám podařilo dotlačit balón do brány po chybě obránce. Byl to velký úspěch, jenže se nám nepodařilo nadějný výsledek pro odvetu udržet,“ litoval inkasovaného gólu domácí trenér.

Jaký to bude mít vliv na odvetu? „Bude to velká fuška projít přes Boleslav. Šance vidím tak osmdesát na dvacet pro Boleslav. Bohužel pro nás už se to vymyslelo od osmifinále na dva zápasy, aby nám moc šancí nedali. Samozřejmě očekávám, že se do nás pustí v plné síle,“ žehrá na systém poháru trenér Kouřil.

To Ladislav Minář soudí, že šance pro oba týmy jsou stejné. „Je to v půlce, je to nerozhodně, takže šance jsou padesát na padesát.“

Odveta je na programu v závěru listopadu. Třinečtí budou mít desetidenní pauzu, domácí jen týden, jak se to může projevit? „Já bych chtěl hrát druhý den po zápase Boleslavi.Větší výhoda je pro odpočaté mužstvo, ale nemyslím si, že pro ligové mužstvo bude problém hrát po třech nebo čtyřech dnech,“ okomentoval termín odvety domácí zástupce a trenér Minář reagoval: „My jsme do sestavy dali šest čerstvých hráčů a já jsem tam neviděl rozdíl, že by byli strašně odpočatí,“ zkritizoval ještě jednou své hráče.

Odveta je v plánu na středu 28. listopadu od 15:30. Termín ještě musí posvětit fotbalová asociace.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 10:15
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov