Přál bych si, abychom získali ještě čtyři body, řekl kouč Habanec

Přál bych si, abychom získali ještě čtyři body, řekl kouč Habanec

(13.07.2020) Zápas třineckých fotbalistů na hřišti brněnské Líšně skončil naprostým fiaskem. „Tolik gólů nemůžeme dostat. Naším příznivcům se omlouváme,“ hlesl po utkání trenér Třince Svatopluk Habanec.

Průběh utkání i konečné skóre jasně vypovídají o tom, že hráči obou celků si se zodpovědným a pozorným bráněním příliš hlavu nelámali. Z přestřelky vyšli jako vítězové domácí fotbalisté, kteří se rozloučili s domácím stadionem vysokým vítězstvím.

„Nejsme zvyklí na tak vysoký počet zápasů v rozmezí několika dnů, své udělala také čtrnáctidenní karanténa, kdy jsme byli dva týdny bez pohybu. Scházeli nám navíc čtyři hráči základní sestavy. Tohle všechno se na nás podepsalo,“

Zkušený trenér své mužstvo po těžkém výprasku neomlouval. Dostat šest branek od soupeře, který je na podobné úrovní jako my, je prostě hrozně moc. To, že utkání mohlo skončit třeba 6:6 a my vyhráli ve všech statistikách, není žádná útěcha,“ řekl trenér Habanec.

V posledních dvou utkáních na půdě soupeřů inkasovali třinečtí fotbalisté hrozivých jedenáct branek. Pět gólů ve druhé lize tu a tam občas obdrželi, ale šestkrát inkasovali v této soutěži naposledy před 22 lety v Mostě. „Chtěli bychom se omluvit všem fanouškům, kteří vážili cestu a jeli nás do Brna podpořit. Omlouváme se jim za tenhle výsledek, ať už jeho příčinou byly absence, zápasová zátěž, karanténa nebo cokoliv jiného,“ prohlásil kouč Habanec.

Třinecké fotbalisty čekají ještě dvě domácí utkání. V úterý přivítají pražskou Duklu, v pátek vyzvou Vlašim. Po prohře v Líšni už tuší, že cíl v podobě umístění v první polovině tabulky Fortuna:Národní ligy už patrně nesplní.

„Moc bych si přál, abychom udělali aspoň čtyři body, abychom stávající sezonu zakončili na devátém desátém místě. Musíme pro to udělat více, než jsme dělali do té doby,“ uzavřel hlavní trenér Třince.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál