Přijede Varnsdorf. Završí fotbalisté Třince rok 2019 vítězstvím?

Přijede Varnsdorf. Završí fotbalisté Třince rok 2019 vítězstvím?

(22.11.2019) Poslední zápas kalendářního roku 2019 fotbalisté Třince odehrají na domácím hřišti. Zítra se od 10:15 utkají v jarní předehrávce s Varnsdorfem.

Severočeši začali sezonu třemi nerozhodnými výsledky – s Líšní, Třincem a Chrudimí. Ve čtvrtém kole dostali nářez v Hradci Králové a vysoká prohra na nich zanechala stopy.

Doma si sice poradili s favorizovanou Jihlavou, ale posléze prohráli se Žižkovem, Ústím, Prostějovem, Pardubicemi a Vyšehradem.

V kritickém okamžiku se tým ze šluknovského výběžku začal zvedat. Porazil Vlašim a po prohře v Brně zdolal Sokolov, remizoval ve Vítkovicích a doma s pražskou Duklou.

V tabulce je Varnsdorf třináctý se čtrnácti body. „Nerad bych, aby to vyznělo alibisticky, ale čeká nás kvalitní soupeř. Viděl jsem ho v několika zápasech. Třeba v tom posledním byl favorizované pražské Dukle více než vyrovnaným soupeřem. Musíme být pozorní, nesmí dojít k podcenění a už vůbec ne ke strachu,“ upozornil trenér Třince Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci na Dukle vyhráli a poté remizovali právě ve Varnsdorfu. Po dvou nezdarech s Jihlavou a v Chrudimi následovaly tři remízy – s Hradcem, Prostějovem a Brnem.

Utkání se Zbrojovkou však bylo z pohledu Třince odrazovým můstkem – následovaly čtyři výhry nad Vyšehradem, Žižkovem, Vlašimí a Vítkovicemi.

Od toho momentu fotbalisté Třince na tři body čekají – prohráli v Pardubicích, s Ústím a rozdělili si body se Sokolovem a Líšní. Celkem jich nastřádali jednadvacet, což stačí na průběžnou devátou příčku.

„Moc bych si přál, abychom podzim zakončili vítězstvím, protože pak nás čeká více než tříměsíční půst bez mistrovského utkání. A právě poslední zápasy zůstávají v paměti trenérům, hráčům i fanouškům,“ pokračoval Habanec.

Poslední domácí zápas v roce 2019 Třince začíná v tradičním čase, tedy od 10.15 hodin. Řídit ho bude Ondřej Lerch ve spolupráci se Zdeňkem Kovalem a Petrem Klupákem. „Nesmíme se vidět na konci soutěže nebo už někde u vánočního stolu. Musíme být stoprocentně koncentrovaní. Chceme zvítězit, abychom měli do jara slušnou pozici,“ zdůraznil Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál