První dojmy? Pozitivní, řekl kouč Straka po prvním tréninku

První dojmy? Pozitivní, řekl kouč Straka po prvním tréninku

(30.09.2020) Úvod modelového utkání sledoval nový trenér Třince František Straka z tribuny. Po několika minutách se vrátil na trávník. Občas přerušil hru a svým nabuzeným novým svěřencům vysvětloval, co mají udělat lépe.

„Roztáhni hřiště, kombinuj, kombinuj, a teď rychle nahoru!“ Pokyny nového trenéra Třince se rozléhaly Hřištěm Rudolfa Labaje i jeho nejbližším okolím.

Přerušoval hru a svým novým svěřencům radil, jak jednotlivé herní situace příště zvládnout lépe. „Při standardních situacích musíte improvizovat. To musí být výhoda, standardní situace, to je půl gólu,“ říkal fotbalistům.

Do jedné z branek kouč postavil Martina Pastornického, znají se z Karviné. „Na tréninku byla patrná změna. Třeba v Karviné, kde jsem zažil už několik trenérů, František Straka přinesl do hry oživení. Vstupuje do hry, má bohaté zkušenosti, takže rozhodně nám má co říct. Potřebujeme se dobře naladit na Žižkov a pevně věřím, že to pod novým trenérem zvládneme,“řekl aktuálně třinecký brankář číslo jedna.

Zprávy o příchodu protřelého kouče pod Javorový začaly pozvolna prosakovat během dne. „Dozvěděl jsem se to v práci, kde mi kolega řekl, že novým trenérem Třince byl měl být František Straka,“prozradil obránce záložního týmu Stanislav Potůček.

Původně měl trénovat s béčkem v Neborech, ale nakonec si mohl užít premiérový trénink kouče Straky v jeho novém působišti. „Volal trenér, ať se dostavím na Lesní, že máme trénink s áčkem pod novým trenérem. Je to ikona, má svůj styl hry, všichni ho znají z jeho působení v lize nebo v zahraničí. Moc jsem se na to těšil. Všichni jsme si skvěle zahráli, bylo to něco jiného, než pořád jen trénovat v deseti hráčích,“ potvrdil obránce béčka Stanislav Potůček.

Po tréninku trvajícím zhruba půldruhé hodiny trenér Straka poslal hráče na výklus a pak do sprchy. „Bude vám stačit dvacet minut? Pak vás, pánové, všechny čekám na hřišti,“ zahlásil směrem k fotbalistům druholigového áčka. „První dojmy? Jen pozitivní,“ řekl. „S hráči si něco řekneme, ale to zůstane mezi námi, v naší nové fotbalové rodině,“ dodal předtím, než předstoupil před své nové svěřence.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál