První test provede účastník Evropské ligy

První test provede účastník Evropské ligy

(21.06.2018) Zakončení sezóny v Puńcowie obstará kromě bohatého programu také souboj dvou profesionálních celků z České republiky a Polska. Utkání na stadionku za českými hranicemi odstartuje v pátek v 18 hodin.

Górnik Zabrze překvapil fotbalovou veřejnost a po postupu do nejvyšší soutěže si dokázal vybojovat místo v kvalifikaci Evropské ligy. V pátek bude prvním soupeřem našich fotbalistů v letní přípravě.

Bohužel v týmu bude chybět účastník světového šampionátu v Rusku Rafał Kurzawa a také dvojice mladých hvězd Damian Kądzior a Mateusz Wieteska. První v minulých dnech podepsal kontrakt s mistrem Chorvatska Dynamem Záhřeb, druhý se vrátil do mistrovské Legie Varšava. V kádru třináctinásobného mistra zůstal druhý nejlepší střelec Ekstraklasy v loňském ročníku, španělský útočník Igor Angulo.

Třinecký tým se má zítra na co těšit. „Po dvoufázových trénincích očekávám, že se hráči budou muset více vyhecovat. Górnik se dostal do evropských pohárů. Bude to soupeř, který je hodně takticko-technicky a kondičně vyspělý. Já uvidím hráče, kteří jsou zde na zkoušce. Je dobré, že v těžším zápase se ukážou chyby a nedostatky,“ řekl o nejbližším souboji trenér Jiří Neček.

Kromě čtyř nováčků ze začátku týdne přicestovala do města oceli další trojice fotbalistů, která se objeví v zítřejším duelu. Jedná se o záložníky Erika Lienera z pražské Olympie, Tomáše Omastu z Havířova a obránce Patrika Prikryla z Prešova.

Páteční rozloučení se sezónou v Puncově nebude jen o přátelském utkání. Připraven je rovněž bohatý program, který zahájí už ve 14 hodin turnaj přípravek. Soupeři třineckých dětí budou hráči Tempa Puńcow, Piastu Cieszyn a fotbalové akademie Champions. Mimo to bude připraven skákací hrad, další atrakce a také bohaté občerstvení.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Jiří Neček: Soupeře jsme téměř do ničeho nepustili

Druhé vítězství v řadě a znovu zcela zasloužené. S takovými pocity přicházel na tiskovou konferenci trenér Jiří Neček. Ten pochválil své mužstvo i fanoušky, kteří vytvářeli atmosféru zápasu od první do poslední minuty.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál