Rezerva drží kontakt s čelem soutěže

Rezerva drží kontakt s čelem soutěže

(31.10.2019) Třinecké béčko zažívá sezónu nad očekávání a v divizní soutěži je se sedmi výhrami za vedoucím triem Karviná, Rýmařov, Opava na čtvrtém místě se čtyřbodovou ztrátou na jedinou postupovou pozici.

Poslední zápasy Třince jsou jako jedna báseň. Tým trenéra Jindřicha Dohnala roznesl soupeře během poločasu. Nejprve Rýmařov rozdrtil 4:1, týden na to smetl i Frýdlant rozdílem tří gólů. „Bylo to zasloužené vítězství,“ začal hovořit spokojeným hlasem šéf třinecké lavičky a pokračoval: „První poločas byl vyrovnanější. Soupeř měl lepší vstup do utkání, ale v polovině první půle jsme je začali přehrávat a vyrovnali jsme na 1:1. Ve druhé půli jsme přidali na tempu, na důrazu, ovládli střed hřiště a byli jasně lepším mužstvem,“ těšilo Dohnala.

Třineckým hráčům se v posledních dvou zápasech podařilo splnit nejtěžší úkol. „Povedlo se nám to nejdůležitější. Šance, které jsme si vypracovali, jsme dokázali také proměnit. Je škoda, že jsme inkasovali druhý gól, ale soupeř měl také svou kvalitu,“ upozornil Dohnal.

Slezský celek v posledních dvou zápasech nasázel soupeřům devět gólů. Další budou chtít přidat v posledním zápase podzimu. Ten se uskuteční v neděli dopoledne na Borku. „Podzim končíme doma. Chceme zápas s Havířovem zvládnout a potvrdit vzrůstající formu. Pozitivní je, že kluci, kteří nenastupují pravidelně, tak přijdou na hřiště a jsou přínosem. Nyní to mužstvo má svou sílu.“

Se vzrůstající formou třinecké rezervy je trochu smutné, že podzimní část končí začátkem listopadu. „O brzkém konci se bavíme od začátku sezóny. Čtrnáct mužstev je málo, ale je to takto dané. Rádi bychom pokračovali v posledních výkonech nejen proti Havířovu, ale i na jaře. Budeme chtít jít v tabulce nahoru,“ přeje si Dohnal.

Třinec aktuálně ztrácí čtyři body na béčko Karviné, tři na Rýmařov a horší vzájemný zápas má s Opavou. Na jaře tak bude jedním z kandidátů na postup do MSFL. Před zimním spánkem ještě může pozměnit bodové rozdíly poslední kolo, a proto vás na nedělní utkání s Havířovem srdečně zveme. Zápas začíná v 10:15.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalisté Třince obrali favorita o vítězství

Dvakrát třinečtí fotbalisté díky dobře zahraným standardním situacím na stadionu postupového aspiranta vedli, nakonec si odvezli velmi cennou remízu 2:2. Oba jejich letošní zápasy s Votroky tak skončily nerozhodně.

Foto: fchk.cz

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál