Rozhodl první poločas, ví talentovaný Surynek

Rozhodl první poločas, ví talentovaný Surynek

(15.11.2011) Závěr podzimní části druhé ligy Třinci nevychází podle představ. Domácí derniéru proti ambiciózní Jihlavě červenobílí nezvládli a po matném výkonu podlehli 1:3. K mikrofonu jsme si pozvali rychlonohého útočníka Martina SURYNKA.

Podzimní loučení s domácím obecenstvem nebylo optimální. Kde hledat příčiny?

Rozhodl první poločas, který jsme vůbec nezvládli. Jihlava byla skoro u všech míčů dřív. Dvakrát jsme inkasovali a znovu bylo třeba pracně dotahovat. Zápas nás stál hodně sil a přesto nemáme body...

Prvních 45 minut bylo z vaší strany opravdu slabších. Jaké byly poločasové instrukce kouče Luhového?

Trenér nás v pauze nabádal k větší aktivitě. Kladl nám na srdce, že zápas není ztracen. Měli jsme hrát víc po zemi. Pan Luhový musel trochu zvýšit hlas. Chtěli jsme skóre otočit, což se nepovedlo.

Úvod druhého dějství byl ve vaši režii a nechybělo mnoho k vyrovnání...

To je pravda. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji. Napadali jsme soupeře a dokázali si vytvořit tlak. Podařilo se nám vsítit kontaktní branku, ale škoda třetího gólu Jihlavy. Po téhle brance už naše aktivita poklesla.

Začátkem druhé půle se vám povedlo snížit. Jak jsi viděl gólovou situaci?

Hlasatel sice oznámil, že jsem dal gól, ale nejsem si jistý. Poslední byl u míče asi Míša Hupka. Byla tam "trma-vrma". Hlavičkoval Koudy (Radek Kuděla pozn. red.) a ve vápně už to bylo vabank. Dali jsme sice kontaktní branku, ale nepovedlo se dát vyrovnávací, což je škoda. Je to zklamání.

Jihlava patří k prvoligovým adeptům. Vyhrála zaslouženě?

Těžko soudit. Jihlava byla opravdu silným soupeřem. Hrají hodně po zemi, umí si vytvořit tlak, mají nespornou kvalitu. Myslím ale, že bylo v naších možnostech je porazit. Obrovská škoda prvního poločasu, tam jsme jednoduše zaspali.

Minule jste poměrně překvapivě podlehli rezervě Sparty. Zanechalo to negativní stopy?

Neřekl bych. Tento zápas jsme hodili za hlavu. Byli jsme zdravě nabuzení, abychom porážku z minulého utkání odčinili. Měli jsme velkou motivaci Jihlavu porazit, ale nepovedlo se.

V posledním kole před zimní pauzou jedete do Varnsdorfu. Jaké utkání očekáváš?

Do Varnsdorfu jedeme s touhou vyhrát. Nic jiného nás nezajímá. Zatím máme dvacet bodů, což nám nemůže stačit. Chceme, aby hodnocení podzimní části bylo příznivé.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál