Rozzlobený Kalivoda: Hráči do kádru nepatří, pokud nedokáží plnit triviální úkoly

Rozzlobený Kalivoda: Hráči do kádru nepatří, pokud nedokáží plnit triviální úkoly

(04.05.2015) Zatímco asistent trenéra Jindřicha Trpišovského Jaroslav Köstl hýřil na tiskové konferenci úsměvem, na třineckém lodivodovi Marku Kalivodovi bylo znát, že je značně naštvaný, hlavně za výkon svého celku v prvním poločase.

Na úvod trenér Marek Kalivoda pochválil výkon soupeře. „Domácím se sluší pogratulovat, protože odvedli velice slušný výkon, vzhledem ke kvalitě kádru a k problémům finančního rázu. Žižkov podával už v předcházejících zápasech velmi dobré výkony a dnes to potvrdil,“ prohlásil a začal hodnocením třineckého výkonu: „Našemu mužstvu chyběla fotbalovost, snažili jsme se to nahradit dobrou defenzívou, ale v osobních soubojích jsme měli být důraznější.“

Klíčovým okamžikem zápasu byla akce ze 4. minuty. Po gólu Bazala se fotbalovější Žižkov dostal na koně. „Pokud dostaneme gól ve čtvrté minutě z akce, kde chybí důraz, tak buď ti hráči nebyli na přípravě, nebo do kádru nepatří, jestliže nejsou schopni plnit triviální úkoly, které dostanou,“ řekl rozzlobeně. „Samozřejmě pak už to bylo pro nás těžší, navíc když nám nefungoval rychlý přechod dopředu a zůstávali jsme vzadu,“ žehral na přechod z obrany do útoku Trenér měsíce srpna.

Druhá půle už byla ze strany celku, hrajícího netradičně v modrých dresech, daleko lepší, přesto k bodům nevedla. „Změna nastala ve druhé půli, bohužel došlo ke zranění Malíře a museli jsme potřetí střídat. Naše hra se zlepšila, avšak inkasovali jsme gól do otevřené obrany. V závěru jsme měli dvě tutovky, kdy jsme mohli utkání zdramatizovat, nedali jsme je a domácí zaslouženě zvítězili,“ konstatoval Kalivoda na závěr svého hodnocení.

Třinecký trenér udělal o poločase dvě změny, Kubáně nahradil Velner a Janoščína Malíř, bohužel poslední jmenovaný vydržel na trávníku dvanáct minut. Při vzdušném souboji s žižkovským brankářem ho gólman Holý naremploval kolenem do zad a Malíř musel střídat. „Je tam podezření na zlomeninu žebra,“ přiblížil stav zkušeného záložníka.

O tom, zda Pavel Malíř nastoupí v následujícím utkání hraném na domácí půdě proti Varnsdorfu, se můžete přesvědčit sami, pokud navštívíte stadion Rudolfa Labaje v sobotu 9. května po desáté hodině.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U19: Nepřesnosti vedly k prohře

Bez gólů skončil první poločas. Druhé dějství však bylo již mnohem výživnější a zajímavější nejen co do počtu gólů, nýbrž i nasazení. Brankovou převahu si soupeř vytvořil v úvodu druhého poločasu a třinecký celek se jej snažil dotahovat. Brňané však měli cestu k vítězství ulehčenou přes nepřesnosti ve hře svěřenců trenéra Radomíra Korytáře.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál