Sostřonek s Burgem na reprezezentaci šestnáctek

Sostřonek s Burgem na reprezezentaci šestnáctek

(14.12.2018) Nejvíce zápasů v reprezentačním dresu odehrál z řad třinecké mládeže šestnáctiletý Matteo Burgo. Mladý obránce nechyběl ani na poslední reprezentační akci v Německu, kam zavítal jako pozorovatel i šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Sostřonek.

Česká reprezentace v obou zápasech prohrála. Nejprve 0:7, poté 1:3. „Oba zápasy byly ve velkém tempu. Na srazu jsme byli tři krajní obránci, takže jsem trochu počítal s tím, že můžu naskočit do obou zápasů,“ řekl Burgo, který byl v Německu plně vytížen. „V prvním zápase jsme doplatili na individuální chyby, po kterých jsme dostali góly. Naopak druhý jsme zvládli o hodně lépe takticky, což se projevilo i na výsledku,“ poohlédl se za oběma zápasy.

Celkové skóre obou zápasů 1:10 hovoří o jasné převaze německého celku. Jak to bylo ve skutečnosti? „Byli lepší, ale myslím, že to nebylo o třídu. Oni byli hlavně sehranější, protože spolu hrají už delší dobu a ten kádr se moc nemění, zatímco my ještě hledáme optimální složení.“

Třinecký obránce byl se svými výkony v zápasech spokojený. „Nějaké nedostatky tam byly, ale myslím si, že takticky i herně jsem to zvládl,“ prozradil. Jak sám přiznává, reprezentace ho výkonnostně posouvá dál. „Reprezentace je skvělou zkušeností. Srovnáváte se s těmi nejlepšími ve vaší věkové kategorii. Díky tomu se snažím více na sobě pracovat, abych v budoucnu něco dokázal,“ řekl odhodlaně.

Jak jsme již zmínili, reprezentační akce se zúčastnil i Petr Sostřonek. „Celou akci hodnotím kladně. Od přijetí realizačním týmem vedeným Radkem Bejblem, přes celou organizaci reprezentačního srazu, až po samotné dvojutkání. Měl jsem i trochu štěstí, protože některé lidi z trenérského štábu jsem znal z dřívějška. Zúčastnil jsem se všech tréninků, v úterý jsem vedl rozcvičku hráčů před hlavní částí a o den později jsem měl na starosti brankáře,“ popsal svou účast na soustředění třinecký trenér.

Dvojzápas proti Německu mu ukázal, že český fotbal čeká dlouhá cesta za úspěchem. „Podmínky, jaké mají v Německu, se s těmi u nás dají jen těžko srovnávat. Přesto si myslím, a hlavně druhý zápas to ukázal, že můžeme hrát s každým soupeřem vyrovnaná utkání. Hráči musí totiž absolvovat daleko více takových těžkých zápasů, a to nejen na reprezentační úrovni, ale hlavně na té klubové, odkud vycházejí. Vše se totiž provádí v maximální rychlosti s co nejmenším počtem doteků a hlavně přímočaře na branku s podporou čtyř nebo pěti hráčů.“

Jak viděl třineckého zástupce sám trenér dorostu? „Matteo se neztratil, odehrál oba zápasy a ve druhém měl podíl na vyrovnávací brance svým náběhem v křídelním prostoru a následným centrem, který skončil po hlavičce v soupeřově síti. Rychlostně i důrazem se domácím hráčům dokázal vyrovnat,“ pochválil třineckého odchovance.

Jako trenér si sám vzal pár poznatků ze soustředění v Německu. „Musíme se zaměřit na rychlost práce s míčem a jeho ovládání. Musíme pracovat s hráči na detailech, až bych řekl, že to musí být dril, protože pokud mladým hráčům neukážeme, jak na to, proč a nebudou to stále opakovat, tak se to těžko sami naučí,“ zdůraznil Sostřonek.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál