Surynek: Musíme se více snažit, abychom dali první branku

Surynek: Musíme se více snažit, abychom dali první branku

(23.11.2011) Běžela 89. minuta utkání Varnsdorf - Třinec, Martin Surynek (v bílém dresu) přebral míč od Szmeka, položil si brankáře Porcala a uklidil míč do odkryté brány. Výsledek? Odmávaný ofsajd a porážka 1:0. Zatímco rozhodčí mladému útočníkovi připsali gól ze zápasu s Jihlavou, ve Varnsdorfu o další přišel.

Jak jste viděl neúspěšný boj ve Varnsdorfu?

"Do utkání jsme vstoupili dobře, aktivně. Já jsem tam měl jednu šanci, kdy jsem se dral do střelecké pozice, ale nevyšlo to. Možná by se ten zápas vyvíjel jinak. Pak jsme dostali smolný gól po nešťastném odrazu. To je pak těžké otáčet výsledek, když prohráváte. Ve druhém poločase jsme chtěli dát balón na zem, vytvořit si nějaké šance, což se nám povedlo, já jsem tam dal gól, avšak rozhodčí mi pískl ofsajd, což je jeho názor. Škoda, chtěli jsme si odvézt tři body, ale nemáme žádný."

Váš gól zastavil sporně odmávaný ofsajd, byl či nebyl?

"Já jsem měl obránce za sebou, byl jsem otočen zády, takže to bylo sporný. Já bych si přál, aby to ofsajd nebyl, ale nemůžu to nějak hodnotit. Kdyby to rozhodčí pustil, tak by to bylo 1:1 a koukalo by se na to jinak."

V prvních dvaceti minutách jste se nedostali do pořádné šance, proč?

"My jsme si před utkáním řekli, že budeme hrát dobrou defenzívu s aktivním přechodem do útoku a na brejky, což se nám po úvodních dvaceti minutách začalo dařit. Chtěli jsme to odehrát co nejdéle bez branek a třeba nějakým šťastným gólem vyhrát, což se nám nepovedlo. Bohužel v poslední době dostáváme smolné góly, díky kterým ztrácíme body."

V závěru vám asi hodně pomohl nástup Radka Szmeka, který vyhrával hlavičky a vy jste se začali dostávat do šancí, souhlasíte?

"Ano. Varnsdorf po poločasovém vedení 1:0 zalezl do obrany, nešlo to moc hrát přes střed a hlavně po zemi, tak jsme to začali nakopávat, Dino vyhrával hlavičky a my se dostávali do šancí. Jeho příchod byl oživením, vždyť i po jeho přihrávce jsem dal ten neuznaný gól."

Jednobrankové vedení Varnsdorfu se v závěru otřásalo v základech. Kdyby se hrálo ještě o deset minut déle, bylo by vyrovnáno?

"V to jsme doufali. Měli jsme velký tlak a gól visel na vlásku. Vstřelit gól to je i otázka štěstí a odrazů, bohužel k nám se to štěstí nepřiklonilo."

Proti komu se Vám útočí lépe - proti mladým nebo zkušeným obráncům?

"To je otázka úhlu pohledu. Každý obránce má to svoje, ti starší mají zkušenosti, proto když dostanu balón do běhu, tak jim mohu utéct. Když je mladý, tak mi stačí v běhu a nemusí mít ty zkušenosti. Mě se dobře hraje na ty, kteří jsou pomalejší."

V posledních zápasech byla největší slabinou finální fáze, proč?

"Možná je to tím, že to soupeř po vstřeleném gólu zatáhne, o to je to těžší. Možná by to bylo úplně jiné, kdyby jsme byli prvním střelcem my a soupeř to musel otevřít. Pro mě jako pro rychlostního útočníka nebo pro hlavičkáře Gavláka je to těžké. Kámen úrazu je ten, že vždycky jako první dostaneme branku. Musím však sebekriticky říct, že my útočníci se musíme více snažit o to, abychom dali první branku a ulevili obraně."

Jak hodnotíte podzimní část soutěže z týmového i osobního hlediska?

"Z hlediska týmu to mohlo být lepší, bohužel v posledních zápasech jsme měli pasáže, kdy jsme dostali gól a museli zápas otáčet. Co se týče mě osobně, tak vždycky to může být lepší. Musím na sobě makat dál, stále mám všechno před sebou. Možná bych mohl na jaře ještě nějakou branku vstřelit, ale hlavně musíme začít vyhrávat a je jedno kdo ty góly dá."

Děkuji za rozhovor

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál