Svatopluk Habanec: Za svůj výkon se nemusíme stydět

Svatopluk Habanec: Za svůj výkon se nemusíme stydět

(03.08.2019) Téměř patnáct stovek diváků vidělo na Městském stadionu na Lesní zajímavý fotbal se šancemi na jedné i druhé straně. Bohužel tři body putují po vítězství Jihlavy 1:0 na Vysočinu.

Přestože domácí celek tahal za kratší konec, trenér svůj tým za výkon pochválil. „Jihlava byla lepší, zaslouženě vyhrála, ale my se za svůj výkon nemusíme stydět. Nebylo to nic strašného, za co bychom se museli zodpovídat fanouškům nebo vedení klubu. Byl to dobrý boj a dobrá zkušenost,“ řekl na tiskové konferenci trenér Svatopluk Habanec.

Třinec vstupoval do utkání v roli outsidera a to se potvrdilo i na hřišti. „Díky kvalitě soupeře bylo našim cílem bodovat. Nehráli jsme na remízu, chtěli jsme vyhrát i při početní nevýhodě. Kdyby Omasta dobře nastavil tělo v souboji se soupeřem nebo Arroyo proměnil svou šanci, mohli jsme jít dokonce do vedení. To by ale neodpovídalo obrazu hry. Tím, že nemáme útočníka navyklého na pozici devět, tak musíme hrát tímto stylem. Dominanci si teprve budujeme. Není to otázka měsíce a půl. Jihlava to má dlouhodobě zažité, hráči jsou navyklí, navíc kádr doplnili o fotbalového Rezka,“ řekl trenér Třince.

Utkání ovlivnila 50. minuta a Adamuškovo zatažení Rezka. Jihlava kopala penaltu a třinecký gólman musel ze hřiště. „Po červené kartě už jsme hráli totálně bez útočníka. Hráli jsme systémem 4-5-0, přesto bych neřekl, že to ovlivnilo zápas. Soupeř vyčkával na naší chybu tak dlouho, až se objevila. Měli jsme šance, jednu měl Luis, druhou Omasta a pak tři, čtyři situace, kdy jsme si tam mohli dát tělo a jít sami na branku, bohužel to nevyšlo,“ mrzelo nejlepšího trenéra července.

Mnohem šťastnější byl po závěrečném hvizdu trenér vítězné Jihlavy. „Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Myslel jsem si, že Třinec bude v domácím prostředí více bušit, místo toho se zaměřil na dobrý blok a čekal na každou ztrátu, každou skulinu nebo možnost využít rychlého brejku, rozehry či standardní situace. My jsme často drželi míč, což je venku vždy ošidné. Navíc domácí mají rychlostní hráče jako Arroya nebo Hlúpika,“ upozornil Radim Kučera a pokračoval v hodnocení: „Paradoxně jsme hráli daleko lépe proti jedenácti, než po červené kartě. Nevím, jestli nás dolů dostala neproměněná penalta, ale už jsme nebyli tak aktivní v pohybu. Domácí se v deseti semkli a my začali hrát profesorsky. Naše nabídka už nebyla taková, jaká by měla být, navíc domácí vystrkovali růžky. Naštěstí máme Standu Klobásu, střelce, který svou šanci využil. Už v prvním poločase tam šli dva na jednoho, Smejkal přehazoval gólmana, ale gólem to neskončilo. Zápas jsme zvládli, i když jsme ho mohli zvládnout v daleko větším klidu,“ okomentoval utkání kouč Vysočiny.

Jihlavě chyběl v dnešním utkání kreativní záložník Lukáš Zoubele. Na jeho místě nastoupil Jakub Rezek, který v létě přišel na hostování ze Slovácka. „Minule jsme měli kreativitu, nabídku a hru s míčem na daleko lepší úrovni. Rezek poslední měsíce hrál hodně z kraje. Zoubele s Klobásou jsou sehraní, vědí o sobě, takže to fungovalo lépe. Na druhou stranu Rezek udělal penaltu a ukázal své kvality. Je to hráč, který potřebuje balón do pohybu, rozběhnout se a ne s ním stát. Doufám, že Zoubele bude brzy v pořádku. Je to pro nás nadstandardní hráč,“ okomentoval Kučera změnu ve středu zálohy.

Vysočina v zápase zahrávala spoustu rohů, ale vážnější nebezpečí to pro třineckou defenzívu neznamenalo. „Máme v kádru menší hráče, nemáme tolik hlavičkářů. Řešili jsme varianty rozehrávaných rohů. Je to o tom přehrát dvojici bránících hráčů u rohového praporku. V prvním poločase se nám to vydařilo, Fortelná střílel mimo bránu. Musíme je dobře nachystat a jednou se prosadíme. Jsem tady přes půl roku a ještě jsme ze standardky nedali gól. Nacvičujeme to a pokud z toho dáme gól, tak uděláme oslavu a mužstvo někam pozvu,“ motivoval trenér Kučera své svěřence.

Slavit můžou už po dalším zápase, kdy v domácím prostředí budou hájit vedoucí pozici v souboji s pražskou Duklou. Svěřenci trenéra Svatopluka Habance se pokusí navázat na předchozí venkovní zápasy a zkusí vyvézt body z Chrudimi. Zápas na východě Čech se uskuteční v sobotu 10. srpna od 10:15 hodin.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U11: Turnajem prošli bez porážky

Fantastickou formu ukázali svěřenci trenérů Petra Bažanowského a Pavla Turoně, když na turnaji v Porubě nenašli přemožitele. Nejen, že si třinecký tým odvezl zlato, ale také ocenění za nejlepšího střelce a hráče turnaje právem připadlo hráčům hájící třinecké barvy.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál