Teď už vím, co a jak, říká nový sportovní manažer Marek Čelůstka

Teď už vím, co a jak, říká nový sportovní manažer Marek Čelůstka

(27.12.2019) Několik měsíců ve funkci sportovního manažéra Fotbalu Třinec má za sebou Marek Čelůstka. „Řadu věcí jsem se naučil, fotbal funguje jinak, než jsem si myslel,“ řekl.

Téměř půl roku jste sportovním manažerem třineckého klubu. Už jste se sžil s novou funkci?

Spoustu věcí jsem se naučil. Fotbal funguje trošku jinak, než jsem si myslel v době, kdy jsem ho hrál. Postupně jsem se do toho dostal a teď už je to pro mě jednodušší. Vím, co a jak.

Denní režim máte podobný. Zatímco dříve jste dopoledne trénoval, teď sedíte v kanceláři.

Jako hráč jsem dopoledne trénoval a pokud jsme neměli dvoufázové tréninky, po obědě bylo většinou volno. Když je potřeba zajistit práci pro klub, vyřizování licencí, přestupů, hráčské smlouvy apod. tak sedím na stadióne do večera.

Cestujete hodně?

No, něco málo jsem najezdil. Sleduji zápasy, hráče, které jsme poslali na hostování, vyhledávám případné posily. Je potřeba být pořád v obraze, protože zase až tolik kvalitních hráčů na trhu není, je potřeba je hledat.

Co říkáte na podzimní účinkování třineckých fotbalistů?

Za celý podzim jsme prohráli pouze čtyřikrát a to není špatné. Remíz máme hrozně moc. Kdybychom místo třech remíz měli tři výhry, bylo by to úplně něco jiného. Neříkám, že jsem nespokojený, ale byl bych spokojenější.

Vrcholovou kariéru jste ukončil po loňské sezoně kvůli pochroumanému kolenu. Nastupujete za divizní béčko. Na druhou ligu už to není?

Před zápasy béčka si jdu sem tam zatrénovat. Po každém tréninku i zápase mám bolesti, které pak ustoupí. Koleno mě trochu pobolívá, ale v béčku budu hrát dál. Chci předávat zkušenosti mladým klukům, snad si z toho něco vezmou. Na podzim nám to fungovalo, tak snad to mělo smysl.

Záložní tým si na podzim vedl nad očekávání dobře. Je třetí a otevírá se před ním možnost rvát se o postup do MSFL. Překvapilo vás to?

Naše očekávání před sezonou nebyla taková. Musím říct, že 26 uhraných bodů je opravdu slušný výsledek.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál