Těší mě, že jsme porazili kvalitního soupeře, řekl trenér Straka

Těší mě, že jsme porazili kvalitního soupeře, řekl trenér Straka

(29.11.2020) Úspěšná série třineckých fotbalistů pokračuje. Po vítězství na půdě Ústí nad Labem trenér František Straka pochválil své svěřence za vůli dovést utkání do vítězného konce.

V obou letošních zápasech, které odehrál v letošním kalendářním roce Třinec v Ústí nad Labem, bodoval. Na jaře si odvezl bod za remízu 3:3, nyní na sklonku roku urval všechny body za výhru 0:1. „Cením si vítězství, vítěznou šňůru jsme natáhli a vyhráli už počtvrté za sebou a to nás zavazuje k dalším úspěchům,“ řekl kouč Třince František Straka.

Jeho chráněnci rozhodli o svém úspěchu v úvodním dějství, kdy se do střelecké listiny zapsal obránce Josef Celba. Pro odchovance ostravského Baníku to byla první trefa v dresu druholigového Třince. „V první půli jsme podali velmi kvalitní výkon. Z naší strany to byl opravdu kvalitní fotbal, hráli jsme dobře a byli dominantní,“ pochvaloval si zkušený trenér.

Po změně stran se domácí Arma pokoušela o vyrovnání, ale pozorně bránící hosté odolali. „Ve druhém poločase nám už malinko docházely síly, přesto musím kluky pochválit za vůli dotáhnout utkání do vítězného konce. Taková je cesta, na kterou jsme se vydali. Porazili jsme silného soupeře, který má kvalitu, o to více mě to těší,“ pokračoval trenér Straka.

Díky třináctibodové sérii třinečtí fotbalisté opustili suterén tabulky Fortuna:Národní ligy. „I nadále chceme produkovat poctivý fotbal založený na dobré organizaci a zodpovědných výkonech. Takové máme typy hráčů, náš fotbal musí být o soubojích a zodpovědnosti,“ podotkl kouč Třince.

Ve středu jeho tým přivítá rozjetého loňského nováčka z Chrudimi a poslední mistrovský zápas v kalendářním roce 2020 Třinečtí sehrají na stadionu Prostějova, jenž je příjemným překvapením letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže.

Foto:Karel Dvořáček

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál