Testování technických dovedností třinecké mládeže

Testování technických dovedností třinecké mládeže

(15.02.2018) Koncem ledna proběhla v areálu na Lesní druhá část testování mládeže našeho klubu v rámci mezinárodního programu pro analýzu a zlepšení fotbalových dovedností mladých hráčů ProFútbol Analytics.

Projekt ProFútbol Analytics, který je velice úspěšný ve Španělsku, se začíná dostávat do povědomí i v českém fotbalovém prostředí. To i díky jménu sportovního garanta projektu, kterým je bývalý kapitán národního týmu Tomáš Ujfaluši. Vedle třineckého klubu se v České republice zapojilo do projektu více než třináct dalších klubů.

První část testování proběhla v září loňského roku a skládala se ze šesti fyzických disciplín (rychlost, výbušnost, aerobní kapacita, koordinace, silová vytrvalost, hbitost). V návaznosti na ni proběhlo testování technických disciplín, které byly celkem čtyři – vedení míče v běhu, kontrola míče, přesnost přihrávek a přesnost střelby.

Testování probíhalo na hřišti s umělým povrchem v areálu na Lesní a zúčastnila se ho žákovská mužstva U12 až U15.

Hodnocení šéftrenéra žactva

Petr Hrazdílek, šéftrenér žactva Třince

„Jsem rád, že naši hráči mohli absolvovat testování společnosti ProFútbol Analytics, protože je trochu jiné, specifické, než klasické testování, kterým pravidelně testujeme své hráče. Testování proběhlo ve fyzických, a hlavně i v technických disciplínách. Díky výsledkům zjistíme, jak na tom naši hráči jsou fyzicky a technicky a máme možnost srovnání s ostatními zapojenými kluby, jak v České republice, tak v zahraničí. Je to velice zajímavé, protože testováním už prošla i mládež řady významných španělských akademií a my tak máme možnost srovnat naše svěřence s kvalitními hráči. Pro nás je tato zpětná vazba velice důležitá, protože uvidíme, kde mají naši kluci mezery a na čem s nimi máme zapracovat, nebo naopak v jakých činnostech či dovednostech patříme k těm lepším. Výsledky jsou jednoznačně využitelné i v ohledu motivace hráčů, kdy jim můžeme ukázat, v čem mají rezervy, na čem mohou zapracovat a jakých výsledků mohou dosáhnout. Pokud bude samotný hráč chtít, měla by to pro něj být velká motivace, dostat se na co nejlepší úroveň.“

Více fotografií z testování naleznete ve fotogalerii na našem webu.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál