Tohle bolí stejně jako prohra, láteřil stoper Bedecs

Tohle bolí stejně jako prohra, láteřil stoper Bedecs

(12.11.2019) Pouhé vteřiny dělily třinecké fotbalisty od vítězství nad Líšni. Brňané z poslední akce vyrovnali na 1:1 a odvezli si bod. „Kdybychom zvýšili na 2:0, tak ten zápas vyhrajeme,“ prohlásil střední obránce Třince Imrich Bedecs.

Přijít o vítězství v poslední minutě, to se vám bohužel nestalo poprvé…

Přihodilo se nám to před půldruhým rokem se Sokolovem, kdy jsme doma v prvním jarním zápase remizovali 1:1. V 93. minutě nám dal gól z poslední akce Glasser.

Dokážeš popsat, co jsi cítil bezprostředně po závěrečném hvizdu rozhodčího?

Tohle bolí stejně jako prohra. Běžela 94. minuta, stačilo míč odkopnout někam, klidně i za brankovou čáru. Tu střelu se nedalo chytat, trefil to (Zikl) přesně za háčky.

Utkání jste měli dobře rozehrané, šli jste do vedení z penalty.

To je pravda. Začali jsme dobře, měli jsme tam nějaké akce i šance. Hráli jste to, co jsme chtěli. Je to škoda, obrovská škoda. Těžko se o tom mluví, je to opravdu jako prohra.

Ve druhém poločase Líšeň přidala, nebo vy jste polevili?

Ani bych neřekl, že by přidala. Spíše si myslím, že jim trenér řekl, co mají hrát. V prvním poločase nás nechali rozehrávat a nám se hra dařila. Ve druhém poločase se na nás natlačili a už to pro nás bylo těžké. Za stavu 1:0 jsme v první řadě mysleli na obranu. Bohužel, neudrželi jsme to.

Chybělo jen v průběhu utkání přidat druhou branku, souhlasíš?

Přesně tak. Jsem přesvědčen o tom, že kdybychom zvýšili na 2:0, tak ten zápas vyhrajeme. Zvýšit mohl Tijani. Potřebuje jen dát gól, pak to z něho spadne. Na tréninku se hrozně moc snaží, je to na něm patrné. Věřím, že se už brzy trefí. Má obrovský potenciál, pokud bude pracovat dál, může z něho být výborný útočník.

Scházela vám v pokutovém území zkušenost a přehled druhého hrotového hráče, Leonida Akulinina?

Těžko říct, protože oba dva jsou rozdílní. Zatímco Leo je techničtější a má lepší zakončení, Tijani je spíše silovější a bojovnější.

Po čtyřzápasové vítězné šňůře teď přišla série čtyř utkání bez vítězství. Proč to není jako dřív, co se pokazilo?

Myslím si, že v některých vítězných zápasech, ať už ve Vlašimi nebo proti Vítkovicím, jsme nebyli lepším týmem, ale měli jsme více štěstí v zakončení. Ze šancí, které jme si vytvořili, jsme dali góly. Proti Líšni jsme šance měli, ale neproměnili je. Kdybychom je využili, třeba by to skončilo 3:0. Jediný zápas, který byl špatný, jsme odehráli v Pardubicích. Ty další už tak špatné nebyly. Nemyslím si, že by se něco pokazilo. Všichni víme, o co hrajeme, chceme skončit co nejvýše a mít co nejvíce bodů. Na tréninku všichni makají. Schází nám efektivita a možná i to, abychom si za vítězstvím šli ještě více.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál