Tomáš Jakus: Sezóna dopadla docela dobře

Tomáš Jakus: Sezóna dopadla docela dobře

(29.05.2019) Závěr ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY byl ve znamení gólových hodů. Ve Varnsdorfu jich diváci viděli osm, v Jihlavě sedm a v Sokolově šest. Za očekáváním nezůstal ani Třinec, kde diváci viděli v souboji s lídrem pět gólů.

Bohužel konečný výsledek už nebyl tak příznivý pro náš klub. Dva góly v síti brankáře Křížka na bodový zisk nestačil. „Navázali jsme na naše hrubky, které jsme dělali v Brně,“ mrzelo trenéra Tomáše Jakuse.

„Zápas jsme neměli rozehraný úplně špatně, dostali jsme se do dvou, tří šancí, z toho jedna byla tutová, ale Martin Janošík hlavou přestřelil branku. Pak se situace opakovala jako v Brně. Ve vyrovnané partii jsme se dopustili zbytečných chyb vzadu, které je kvalitní soupeř schopný trestat. Když k tomu připočtu pár šancí ve druhém poločase, tak byli téměř stoprocentní. Musíme si dát pozor na naši hru. Když chceme hrát se soupeřem otevřenou partii, nemůžeme si dovolit dělat takové hrubky,“ zhodnotil utkání třinecký trenér.

Jeho tým končí sezónu s 36 body na desátém místě. „Sezóna dopadla docela dobře, vzhledem k tomu, jak se vyvíjela. Jsme trochu zklamaní, protože se nám nepodařilo vybojovat osmé místo, které bylo naším cílem. Zatímco nám se v posledních dvou kolech nedařilo, soupeři dokázali bodovat a přeskočili nás. Netřeba věšet hlavy, poslední zápasy nám ukázaly, že máme na čem stavět,“ věří trenér Jakus.

Větší úsměv na tváři měl na tiskové konferenci David Horejš. Trenér postupujícího celku osladil závěr sezóny vítěznou tečkou. „Jsme rádi, že jsme sezónu zakončili tříbodovým ziskem. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý soupeř. V posledních zápasech se zvedl, i když prohrál vysoko v Brně. Progres byl na Třinci hodně znát. Celý zápas byl pod naší kontrolou. Trochu takovou kaňkou byl závěr utkání, který jsme si zkomplikovali svou lehkovážností,“ řekl trenér nejlepšího druholigového celku.

Třinečtí za stavu 0:3 zápas nezabalili. Nechybělo moc a v závěru utkání mohli sáhnout po bodu, jenže třetí gól už nepřidali. „Nervózní jsem nebyl, jen jsme si chtěli zpestřit cestu domů vítěznou tečkou. Byl jsem nervózní v jiných zápasech, kdy nám šlo o postup,“ přiznal trenér Horejš.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Třinec se postaví favorizovaným Votrokům

Dalším soupeřem Třince budou fotbalisté Hradce Králové – jednoho z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže. Hosté povzbuzení výhrou nad Chrudimí chtějí na východě Čech překvapit.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál