Trenér Hašek gratuloval Habancovi k výhře i k narozeninám

Trenér Hašek gratuloval Habancovi k výhře i k narozeninám

(23.09.2019) Byla to parádní podívaná. Vysoce nadprůměrný druholigový zápas mezi Třincem a pražskou Viktorii skončil triumfem domácích. Podle hostujícího kouče Zdeňka Haška zaslouženým.

Na tiskové konferenci se jako první ujal slova hostující trenér Zdeněk Hašek. „Prvně se sluší pogratulovat trenérovi ke kulatým narozeninám. Myslím si, že po tom výkonu to bude hezká oslava,“ řekl kouč Pražanů.

Jeho tým rozhodně nezahrál špatně. Byl silný v držení míče a v určitých pasážích třineckým hráčům pořádně zatápěl. „Domácí vyhráli díky tomu, že byli silnější v obou pokutových územích. Jak v svém tak především v tom našem. Čtyřikrát jsme nepokryli zadní tyč po centrech a dostali jsme z toho góly. Takhle se hrát nedá,“ mračil se trenér Viktorie.

Vadilo mu, že pohledný herní projev jeho mužstva i dva vstřelené góly v konečném součtu byly k ničemu. „Můžeme hrát od vápna po vápno, kdyby to bylo krasobruslení, možná bychom za náš projev dostali devítku. Domácí si šli pro vítězství, byli důraznější i agresivnější a vyhráli díky tomu, jak se chovali v našem vápně,“ zakončil Hašek.

Také Třinečtí fotbalisté předváděli kombinační fotbal, který byl navíc účelný. Po celé utkání se museli mít na pozoru, protože Žižkov byl směrem dopředu velice nebezpečný, což ostatně po utkání potvrdil kouč vítězů Svatopluk Habanec. „Žižkov byl velice silným soupeřem. Dlouho jsem ho takového neviděl, silného na míči a s rychlostními typy hráčů na křídlech i na hrotu,“ složil trenér Habanec kompliment soupeři.

Jak snadno se Třinec dostal do dvoubrankového vedení, tak lehce o náskok přišel. „Do druhého poločasu jsme vstoupili hrozně vlažně. Nehráli jsme to, co v prvním poločase, kdy jsme byli agresivní, dostupovali hráče, získávali míče a dostávali se k centrovaným balónům. Kdyby soupeř za stavu 2:2 měl větší odvahu nás dorazit, tak se to možná i stalo,“ přemítal Habanec.

Za nerozhodného skóre opět začali vyvíjet větší aktivitu fotbalisté Třince. Pomohly jim k tomu změny v sestavě. „Vyšla nám střídání, byli jsme produktivnější než soupeř, který měl stejný počet střel a troufám si, říci, že byl i silnější v držení míče. Vzadu hrál ne ve třech, ale chvílemi ve dvou, a to ještě jeden ze stoperů vyvážel míč. Dokázali jsme dát čtvrtou branku a tím jsme utkání definitivně rozhodli,“ konstatoval trenér Třince Habanec, který den po utkání oslavil 50. narozeniny.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál