Trenér Nečas: Byli jsme maximálně produktivní

Trenér Nečas: Byli jsme maximálně produktivní

(05.08.2015) Po pětigólovém přídělu do sítě Nového Jičína schytalo stejnou porci gólů i rezervní mužstvo Sigmy Olomouc. Tým trenéra Radima Nečase vstoupil do nového ročníku Fotbalové národní ligy výborně.

„Výsledek 5:1 je super, ale dění na hřišti výsledku neodpovídalo. My jsme byli maximálně produktivní. Skoro všechno jsme proměnili, pokud neberu šanci Dediče, kterou dorazil do brány Malcharek. Hráli jsme proti velice silnému soupeři, pečlivě jsme se na ně připravovali, hrají podobným systémem jako A-mužstvo. Olomouc byla kombinačně silná, občas nás přehrávala,“ řekl na úvod tiskové konference domácí trenér Radim Nečas.

O vítězi rozhodla druhá polovina prvního poločasu, kdy hosté zahodili dvě stoprocentní šance, naopak domácí dvě využili. „Tam se zápas lámal. Sigma měla dvě super šance a my musíme poděkovat brankáři, protože byl tam, kde měl být. Po poločase jsme vedli 3:1, ale klidně to mohlo být naopak,“ upozornil.

Druhý poločas si Třinečtí takticky pohlídali a navrch přidali dva góly. „Pokud Sigma chtěla něco s výsledkem udělat, musela to otevřít. My jsme prvních dvacet minut hráli na můj vkus až moc zataženě. Měli jsme i trochu štěstí, ale nakonec jsme byli produktivní z brejků a závěr už jsme v pohodě dohrávali,“ okomentoval druhou půli kouč vítězného celku.

Trenér Radim Nečas je u týmu dva týdny a jeho celek dokázal nasázet za dva zápasy deset gólů. Změnil něco? „Každý trenér má svůj rukopis. Chci to tady trochu změnit, protože si myslím, že máme typy hráčů na ofenzivní fotbal. V prostředku můžeme být kombinačně silní, pokud budou všichni hráči k dispozici. Do útoku máme Černého, Teplého, Dediče, takže i tam máme kvalitu. Důležité bude dostat systém, který chceme produkovat, do hlav hráčů. Pro mě je lepší hrát 3:3 než 0:0. Chci, aby to bavilo hráče i diváky. Jestli se nám to podaří, to ukáže čas,“ sdělil na závěr svého hodnocení lodivod slezského bílého baletu.

Zatímco třinecký kouč mohl utkání hodnotit s úsměvem, olomoucký Augustin Chromý i přes dobrou hru svého celku byl z výsledku zklamaný. „Domácím musím pogratulovat k vítězství. Hráče jsem před zápasem upozorňoval na dvě věci, jednou z nich byla zkušenost a druhou byla hernost, která se změnila příchodem nového trenéra. Domácí hráli jinak než v loňském ročníku. My jsme odehráli slušný zápas, ale zaplatili jsme nováčkovskou daň v tom, když jsme po vstřelené brance hru neuklidnili, nechali jsme domácí útočit a do minuty srovnali na 1:1. Znovu jsme se rozkoukávali, Jemelka se Štěrbou měli dvě velké šance, ale ty nevyužili. Mohli jsme dát gól, místo toho jsme odcházeli do kabin za stavu 1:3,“ hovořil trenér hanácké družiny.

„Druhý poločas byl vzdáleně podle našich not. Měli jsme sice šance, ale domácí si chytře počkali a v soubojích jeden na jednoho nám odebírali míče. Z následných brejků zkušeně skórovali. Jak jsem říkal, nebylo to špatné utkání, ale výsledek 1:5 je pro nás krutý,“ zhodnotil první duel olomoucké rezervy v nové sezóně.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál