Trenér Nečas: Neměli jsme dopustit, aby zápas došel do penalt

Trenér Nečas: Neměli jsme dopustit, aby zápas došel do penalt

(29.08.2015) Třinečtí fotbalisté po sedmi letech skončili v národní pohárové soutěži už ve druhém kole. Tehdy je vyřadila olomoucká Sigma po výsledku 0:4. Ve čtvrtek nezvládli penaltový rozstřel v Prostějově. Jak viděl pohárové utkání trenér Radim Nečas?

„Jsme zklamaní, že to tak dopadlo. Umřeli jsme na neproměňování vyložených šancí, které jsme měli. Přestože měl soupeř svou kvalitu, pořád je to třetiligový celek. Měli jsme si s ním poradit a neměli jsme dopustit, aby zápas došel do penalt. Tam už je to na psychice daného hráče, jak je silný a jak s tím naložit. Štve mě, že jsme zápas nerozhodli v normální hrací době,“ zhodnotil zápas třinecký kouč.

Došlo u třineckých hráčů k přizpůsobení se soupeři? „Neřekl bych, že jsme se soupeři přizpůsobili. Možná, kdybychom si nevytvořili šance. Ve druhém poločase jsme je drželi na jejich půlce. V prvním jsme tam tak často nebyli, ale zase jsme měli dvě vyložené šance – Málek měl snad tisíci procentní. Když nedáme takové šance, tak se může stát to, co se stalo.“

Po zápase v Prostějově zbývá svěřencům trenéra Nečase pouze účast ve Fotbalové národní lize, ovšem jak na tom je Třinec s psychikou po kolapsu ve Znojmě a vypadnutí z poháru? „Je to nepříjemné, ale i to se favoritům stává. Samozřejmě jsme v poháru chtěli uspět. Musíme si to vyříkat, to je pro nás prvořadé. Zároveň jsme si v utkání vyzkoušeli nové věci a teď už nám nezbude nic jiného, než se připravit na Vyšehrad, protože to je pro nás maximálně důležitý zápas,“ upozorňuje lodivod Slezanů.

Po pátečním utkání ve Znojmě a čtvrtečním v Prostějově se tým z Beskyd vrací k víkendovým zápasům. Proti Vyšehradu nastoupí v sobotu 5. září od 10:15 na stadionu Rudolfa Labaje. Již nyní vás na toto utkání zveme!

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál