Trenér Nečas: Tak špatně jsem je ještě neviděl hrát

Trenér Nečas: Tak špatně jsem je ještě neviděl hrát

(22.08.2015) Velmi rozladěn, až skoro rozzuřen, byl po pátečním duelu ve Znojmě třinecký trenér Radim Nečas. Není se čemu divit, jeho svěřenci ztratili slibně rozjeté utkání ve druhé pětačtyřicetiminutovce, kde si nechali nasázet čtyři góly.

Co rozhodlo o tom, že Třinec odjel s prázdnou? „Přestože jsme za stavu 2:1 přežili nějaké šance, ve druhém poločase jsme zcela propadli, nechali jsme domácí hrát, do šestnáctky nám létal jeden centr za druhým a jen jsme si koledovali o příděl branek. Nevím, jestli se hráči musí přesvědčovat o tom, aby hráli tak, jak prvních dvacet minut. Jsem zklamaný z výkonů spousty našich hráčů, protože tak špatně jsem je ještě neviděl hrát,“ přiznal třinecký kouč.

Výkon jeho svěřenců trochu připomínal duel v Pardubicích, kde domácí rovněž ovládli druhou půli. „Já bych ty zápasy nesrovnával. Dnes někteří ukázali, že nejsou psychicky silní. Když v poločase vedeme 2:1, tak se musíme chovat daleko jinak, než jak jsme se chovali. Připadalo mi, jako bychom se báli hrát. Domácí toho využili a zápas otočili ve svůj prospěch.“

Třinecký tým teď čeká od Fotbalové národní ligy dvoutýdenní přestávka, která bude vyplněná pohárovým zápasem proti Prostějovu. „Šanci dostanou jiní. Ti, co dnes vyhořeli, si musí uvědomit, že takto se hrát nedá. Bohužel těch, kteří vyhořeli, bylo na můj vkus hodně. Ještě si to rozebereme, ale takovým stylem a způsobem by to samozřejmě dál nešlo,“ varuje šéf slezské střídačky.

Přestože hosté dorazili na stadion se čtyřicetiminutovým zpožděním od plánovaného příjezdu, na jejich výkonu to nebylo znát, ba naopak, dle slov znojemského trenéra Radima Kučery to možná ovlivnilo jeho celek. „V předchozích třech zápasech nám vyšly vstupy do utkání. V zápasech jsme dominovali, ale možná tentokrát byl v hlavách hráčů pozdní příjezd soupeře. Možná očekávali, že z toho budou Třinečtí rozhození, ale nestalo se tak. Připravoval jsem je na to, že to bude těžké utkání,“ zahájil své hodnocení trenér vítězů.

Co změnil do druhého poločasu? „Věděli jsme, že nás Třinec v prvním poločase přehrál, měl tam výborné akce, byl hodně herní na míči a kvalitní v přechodové fázi. Zároveň jsem věděl, že my rovněž máme svou kvalitu a máme co nabídnout, jen to musíme vytáhnout ze svého repertoáru. Věřil jsem, že jsme schopni zápas otočit, což se nakonec povedlo.“

Závěr utkání se nesl na tribuně v děkovném duchu. Fanoušci ve stoje tleskali aktérům na hřišti. Třinečtí si potlesk zasloužili za první poločas, Znojemští především za druhý. „Ve Znojmě jsem to ještě nezažil, bylo to pro mě poprvé. Je to pěkné, ale myslím si, že to je zásluha hráčů, kteří jim tu podívanou nabídli,“ uzavřel své hodnocení bývalý obránce Olomouce Kučera. Jeho tým se po výhře nad Třincem usadil na čele tabulky.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál