Trenér Neček: Fotbal se musel líbit, bohužel bez gólu se nedá vyhrát

Trenér Neček: Fotbal se musel líbit, bohužel bez gólu se nedá vyhrát

(30.05.2017) Zápas v Českých Budějovicích uzavřel náročnou sezónu Fortuna národní ligy. Třinecký celek se v šestnáctičlenném pelotonu umístil na dvanáctém místě. Jaké bylo poslední kolo pohledem obou trenérů?

„Udělali jsme velké chyby, které rozhodly. Jediná možnost, kdy jsme mohli zápas zvrátit, byla za stavu 1:0, kdy Petr Hošek mohl usměrnit míč do prázdné brány, bohužel to netrefil. Trochu nás načal Šumbera. Kdyby proměnil svou šanci, tak jsme mohli něco uhrát. Nechci tím srážet domácí, protože oni si to vítězství zaslouží. U posledního gólu Táborský krásně obešel našeho obránce a dal na 3:0. Vyznamenal se i Lukáš Paleček, který chytil některé krásné šance. Fotbal se hraje na góly, a když je nedáte, tak zápas nemůžete zvládnout,“ zhodnotil duel na jihu Čech třinecký trenér Jiří Neček.

Hostující kouč po zápase přiznal, že nechtěl hrát příliš zataženě. „Chtěli jsme hrát otevřený fotbal. Zvládli jsme domácí zápasy a chtěli se odpíchnout a vyhrát také venku. Bohužel nás srážejí chyby, které děláme,“ pověděl smutným hlasem.

Třinec mohl jít do vedení už v 5. minutě po faulu brankáře Křížka na Hoška. Šumbera bohužel pokutový kop neproměnil. „Byla to velká šance, ale na neúspěšné penalty to bylo 1:1, protože Lukáš Paleček taky jednu chytil. Oba brankáři si zachytali. Pro diváky to byl krásný zápas se spoustou šancí, ale já bych v tom vedru nechtěl běhat. Bylo to náročné, přesto mužstva předvedla solidní výkon,“ řekl přítomným novinářům.

Slezané v uplynulém ročníku nezvládli zvítězit na hřišti soupeře. Z patnácti zápasů uhráli pouze šest bodů, což je stálo lepší umístění v tabulce. „Venku to bylo špatné. Některé zápasy jsme měli dobře rozehrané, například ve Vítkovicích nebo v Ústí, ale neproměnili jsme klíčové šance. To nás venku nejvíce zlobilo. Nejvíce se to ukázalo v Českých Budějovicích,“ prozradil na závěr hodnocení.

Druhá část tiskové konference byla veselejší. Trenér David Horejš v minulých dnech oslavil 40. narozeniny. Hráči mu nadělili krásný dárek. „Chtěli jsme se se sezónou rozloučit důstojně. Chci kluky pochválit, protože před zápasem nám chybělo pět hráčů užšího kádru. Kluci k tomu přistoupili perfektně. Klíčovým momentem byla penalta, kterou Křížek chytil. My jsme potom dali gól na 1:0. Poločas měl skončit úplně jiným rozdílem, měli jsme několik velkých šancí, které nám vychytal třinecký gólman. Ve druhé půli Třinec vycítil šanci a do druhého gólu se rval o výsledek. Naštěstí jsme jeho šance přežili,“ zhodnotil utkání trenér vítězného celku.

Českobudějovický kouč měl velké problémy se sestavou. „Základní sestavu a lavičku jsme skládali včera. Věděli jsme, že Michal Klesa tady končí, chtěli jsme, ať se rozloučí na hřišti, bohužel včera odtrénoval trénink, ale v noci chytil angínu. Neměli jsme kam sáhnout, proto jsme vzali mladé kluky. Jsem rád, že jsme za stavu 3:0 mohli dát šanci aspoň Markovi Kalouskovi.“

Budějovické Dynamo končí sezónu na pátém místě, Třinec o sedm příček níže. Dramatické poslední kolo rozhodlo o tom, že kromě Olomouce a Prostějova se v příštím ročníku Fortuna národní ligy neutkáme také s Baníkem Ostrava a Frýdkem-Místkem.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Mládež opět ruší veškeré aktivity do odvolání!

Na základě rozhodnutí Vlády České republiky v návaznosti na mimořádná opatření ze dne 21. října se upřesnily pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit. V období od 22. října 2020 včetně do 3. listopadu 2020 do 23:59 platí úplný zákaz fotbalových aktivit celé mládeže našeho klubu FK FOTBAL TŘINEC!

Mgr. Vladislav BURY, ředitel mládeže FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál