Trenér Neček: Nebudu sem brát hráče, který nepřeskočí naše

Trenér Neček: Nebudu sem brát hráče, který nepřeskočí naše

(06.07.2018) Sedm kulí jako v Sarajevu. Tolik míčů museli ve středu odpoledne lovit ze své sítě hlučínští brankáři. Svěřenci trenéra Jiřího Nečka si s chutí zastříleli.

„Padlo hodně gólů, ale líbilo se mi, že jsme v tom velkém vedru drželi dobré tempo. Utkání mělo šťávu a divákům se muselo líbit,“ řekl po utkání trenér vítězného celku.

Čtyři góly padly v prvním poločase, další čtyři ve druhém, jeden však do třinecké branky. „Musím kluky pochválit. Výborně jsme dohrávali akce a velmi dobře jsme plnili rychlostní věci, díky kterým jsme se dostávali do gólových šancí,“ prozradil Neček příčiny vysokého vítězství.

Tři góly vstřelil nováček v třineckém týmu Tomáš Omasta. „Tomáš dobře plnil své povinnosti a od kluků dostával výborné balóny. Byly to věci, které nacvičujeme. Když to hráči doplní, pak to má svůj význam,“ pochválil své svěřence.

Do středečního duelu naskočili už pouze tři noví hráči. Po zápase s Újpeští skončili Sebastián Chocholatý a Vít Körner. „Já jsem řekl na rovinu, že tady nebudu brát hráče, který nepřeskočí naše. Pokud je na stejné úrovni, tak je zbytečné ho tady držet. V mládežnických týmech jsou tady talentovaní fotbalisté, jen je musíme více zapracovat. Není to jen o Samiecovi a Ciencialovi.“

Kromě Tomáše Omasty do zápasu naskočil obránce Michal Mravec a brankář Marcin Michalak. Karel Hejný zůstal pouze na lavičce. „Michal Mravec je výborný obránce, ale musí si zvyknout na nový systém. Na Marcina dostal tip Karel Kula. Na tréninku se jeví dobře a ukazuje, že něco v něm je. Bude však záležet na oku Sváti Schäfera (trenér brankářů – pozn. red.). Karel Hejný měl problém s úponem, proto jsem ho nechal odpočinout a zůstal pouze na lavičce. Je to gólový útočník. Věřím, že nám pomůže,“ prozradil třinecký kouč na adresu nových hráčů.

V sobotu do Třince přijede kombinovaný tým MŠK Žilina. „Bude to trochu jiný, hodně herní tým. Možná to bude i trochu taktický fotbal, ale líbí se mi, že dokážeme hrát s kýmkoliv a dokonce i otáčet nepříznivé výsledky.“

Utkání proti slovenskému celku začíná na stadionu Rudolfa Labaje v 10:30. Na poslední přípravné utkání na domácím trávníku vás srdečně zveme.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál