Trenér Tomáš Jakus: Výsledek je pro nás hodně krutý

Trenér Tomáš Jakus: Výsledek je pro nás hodně krutý

(20.05.2019) Velkou porážku si naši hráči přivezli ze sobotního duelu v Brně. Zbrojovka potvrdila pozici druhého nejlepšího týmu jarní části a porazila Třinec 5:0. Náš tým tak ke splnění cíle v podobě osmého místa musí spoléhat v posledním kole na zaváhání Vítkovic.

Jak zápas viděl třinecký trenér? „Můžu říct, že začátek utkání nám vyšel podle představ, byli jsme aktivní na míči a vytvořili si i několik slibných příležitostí, ale bohužel bez gólového efektu,“ začal hodnotit neúspěšné utkání Tomáš Jakus.

Domácí se paradoxně dostali do zápasu po prvním nedorozumění Třineckých v defenzívě a následné střele, která proletěla těsně kolem Adamuškovy brány.„Předvedli jsme odvážný výkon, bohužel výsledek je pro nás hodně krutý. Myslím, že herně to nebyl vůbec špatný zápas, ale bohužel jsme byli potrestáni za spoustu nevynucených chyb v defenzívě,“ mrzelo trenéra Jakuse.

Brno ukázalo svou sílu a zaslouženě zvítězilo. „Gratuluji soupeři k vítězství a přeji mu úspěch v baráži,“ dodal na závěr kouč Jakus.

Brněnský trenér mohl být naopak s výsledkem spokojen. „Své hráče málo kdy chválím, ale dnes jsem na ně hrdý za předvedený výkon. Nemohli jsme si dovolit prohrát nebo jen ztratit body. Připravovali jsme se na soupeře tak, abychom mu nedovolili vstřelit gól. Až na pár výjimek kluci dokázali hrát v relativním klidu. Zápas splňoval naše představy,“ pochválil své svěřence trenér Pavel Šustr.

Brno na podzim skončilo šesté, ale výbornými výkony ve druhé polovině sezóny se přiblížilo k návratu mezi elitu. Co bylo klíčem úspěchu? „Hráči pochopili, že pokud chtějí v budoucnu uspět, tak musí trénovat daleko víc, než trénovali. Bez toho to nejde. Kluci se na mě někdy dívají nelibě, když trénujeme více, ale ještě to není takové, jak si to představuji,“ podotkl Šustr.

Brno zakončí sezónu na druhém místě Fortuna:Národní ligy. Ještě o příčku výš je náš nejbližší soupeř z Českých Budějovic. Do Třince tak přijede účastník nejvyšší soutěže v následujícím ročníku. Zápas proti Dynamu začíná v sobotu v 15 hodin na Městském stadionu na Lesní.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Těší nás, že jsme to konečně zlomili, řekl Leonid Akulinin

Tři body a druhé domácí vítězství sezony v utkání s Chrudimí zajistil třineckým fotbalistům Leonid Akulinin. Ukrajinský útočník se střelecky prosadil potřetí v sezoně, předtím skóroval proti Brnu a Vítkovicím.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál