Trenér měsíce se srdcem na správném místě

Trenér měsíce se srdcem na správném místě

(08.12.2020) Listopadovou anketu Trenér měsíce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ovládl kouč Třince František Straka. Blahopřejeme.

Poslední příčka v tabulce se nelíbila nikomu. Nový trenér František Straka ale vše dokázal změnit. Naši hráči pod jeho taktovkou v dalších sedmi utkáních ani jednou neprohráli. V listopadu se navíc blýskli jedinečnou šňůrou čtyř vítězství v řadě bez jediné inkasované branky.

Tým přebíral dvaašedesátiletý temperamentní zkušený trenér po Svatopluku Habancovi. Premiéru ještě Straka vítěznou neměl, jen několik dnů od svého angažování podlehl s Třincem těsně 1:2 lídrovi z Hradce Králové. Pak se ale začaly dít věci a jeho známý výrok, že fotbal se musí hrát srdíčkem, poslouchali hráči Třince dennodenně.

Psal se 12. listopad a Třinec získal pod taktovkou bývalého kouče Sparty, Slavie, Plzně či národní reprezentace první letošní bod za divokou remízu 3:3 s Vlašimí. O tři dny později přišel premiérový triumf – a to rovnou na půdě velkého favorita. Třinec dovezl tři body za výhru 2:0 z hlavního města, na Proseku zdolal aspiranta na postup ze Žižkova. Za týden se Slezané do metropole vrátili, aby stejným poměrem přemohli i Vyšehrad. Skvělou formu pak v závěru měsíce potvrdili i doma proti Táborsku (2:0) a v Ústí nad Labem (1:0) a posunuli se tehdy v tabulce až na devátou pozici.

Sérii bez porážky natáhli Třinečtí i v prosinci, kdy hned dvakrát remizovali 2:2 – s Chrudimí a Prostějovem.

Zdroj:fnliga.cz
Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál