Trenéři zdokonalovali zdravotní vědomosti

Trenéři zdokonalovali zdravotní vědomosti

(18.10.2018) Život člověka dokáže zachránit i laik. Jak laik pozná, že má začít resuscitovat? Jaká je technika provádění resuscitace? Jaké jsou poměry stlačení hrudníku ku vdechům? To vše a ještě něco navíc se dozvěděli trenéři na školení první pomoci.

V úterý 16. října proběhlo v press centru fotbalové budovy školení pod odborným dohledem ortopeda MUDr. Tomáše Buzka, které bylo určeno všem našim trenérům a zaměstnancům klubu, kteří jsou v kontaktu s dětmi a není jim lhostejné, zda by dětem dokázali v případě potřeby poskytnout první pomoc. Některé postupy při poskytování první pomoci dětem jsou shodné s postupy při poskytování první pomoci dospělým. Důležité však je respektování rozdílů... Školení mělo za účel naučit nejen tyto podstatné rozdíly. Dále i bezpečnou defibrilaci, správnost provádění masáže srdce, dýchání z úst do úst a dalších životně důležitých základů první pomoci. Každou z prováděných činností si mohli také všichni osobně vyzkoušet v praxi na figuríně a zjistit správnost provádění těchto metod.

„Většina přítomných trenérů už takové školení první pomoci jistě absolvovala, ale jsem přesvědčený o tom, že není na škodu si tyto základy, jak poskytnout první pomoc, neustále opakovat, navíc zde máme defibrilační přístroj, který nám doktor Buzek představil a názorně předvedl, jak se s ním zachází, za což bych mu chtěl jménem klubu poděkovat,“ uvedl ředitel zapsaného spolku Fotbal Třinec Mgr. Vladislav Bury.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál