Tří bodů z Vlašimi si vážím, řekl Habanec. Zítra se jeho tým postaví Teplicím

Tří bodů z Vlašimi si vážím, řekl Habanec. Zítra se jeho tým postaví Teplicím

(30.09.2019) Díky vítězství ve Vlašimi, třetímu v řadě, se třinečtí fotbalisté vyšvihli už na páté místo F:NL. Zítra celek trenéra Svatopluka Habance čeká utkání třetího kola MOL Cupu v Teplicích. „Nejedeme tam s tím, že prohrajeme a vrátíme se domů. Budeme se snažit postoupit,“ přislíbil zkušený kouč.

Vlašim se stala čtvrtým celkem, který fotbalisté Třince v aktuálním soutěžním ročníku přehráli. Trenér Habanec si pochvaloval způsob, jakým jeho svěřenci do utkání vstoupili. „Zápas jsme rozehráli velice dobře, nějakých pět sedm minut jsme drželi míč a vytvořili jsme si i velkou příležitost,“ připomněl kouč.

Mužstvo Daniela Šmejkala se z tlaku vymanilo a snažilo se vnutit rivalovi svůj styl hry. „Domácí se pod novým trenérem snažili hrát kombinačně a nátlakově. Nám naopak poněkud vázla kombinace a přechodová fáze. Kušnír hlavičkou trefil ruku protihráče, šli jsme do vedení z penalty, přesto do poločasu byla naše hra taková průměrná,“ pokračoval trenér Slezanů.

Třinec vedl po poločase 0:1. Stejným výsledkem skončila také druhá část střetnutí. „V úvodu druhé půle měli domácí obrovskou šanci na vyrovnání, ale neproměnili ji. My jsme měli tři brejkové situace, z nichž jsme mohli dát branku. Po dobře rozehraném rohu hráč rukou změnil trajektorii kopu a my dali z penalty druhý gól, čímž bylo o výsledku rozhodnuto,“ konstatoval Habanec.

Vlašim versus Třinec nula ku dvěma. Podle třineckého trenéra byl konečný výsledek lepší než předvedená hra. „Nemůžu říct, že jsme hráli nějaký krásný fotbal. Zápas mohl skončit třeba 1:1, na druhou stranu tří bodů z cizího hřiště si velice vážím,“ přiznal Habanec.

Ze středních Čech se fotbalisté Třince v neděli večer přesunuli na sever do Modré. Tam dnes potrénovali a chystali se na zápas třetího kola MOL cupu, který je čeká zítra od 17.00 hodin na teplických Stínadlech.

„Neznám mančaft, který by chtěl hrát dva dny po zápase, protože z fyziologického hlediska se říká, že tehdy na hráče doléhá největší únava. Termín je netradiční a naším úkolem bude poskládat sestavu tak, abychom někoho z hráčů nezatavili. Třebaže liga je pro nás důležitější než pohár, do Teplic určitě nejedeme s tím, že prohrajeme a vrátíme se domů. Budeme se snažit postoupit, v tréninku si zkusíme i penaltový rozstřel,“ prozradil Habanec.

Jedenáctka, která zítra vyběhne od první minuty na teplický stadion, se bude lišit od té, jaké trenéři Třince dali důvěru ve Vlašimi. „Sám jsem zvědavý, jak se hráči, kteří dostanou příležitost, popasují s tak těžkým soupeřem," zamyslel se Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál