Třinec cestuje na východ Čech

Třinec cestuje na východ Čech

(09.08.2019) Druhá nejvyšší soutěž už je v rozjetých kolejích, čtvrté kolo nabídne osm zajímavých duelů, mezi nimiž je i souboj Třince v Chrudimi. Duel na východě Čech startuje v sobotu v 10:15 hodin.

Na slezský tým čeká už třetí venkovní zápas ze čtyř úvodních kol. V předchozích dvou vydolovali v Praze a ve Varnsdorfu čtyři body a vítězství a remízu. O body budou bojovat i na půdě nováčka soutěže. „Chrudim je nevyzpytatelným soupeřem, protože má trochu jako my neočekávané výsledky. Vyhráli ve Vítkovicích, prohráli s Líšní a remizovali ve Varnsdorfu. Nebezpečná je ve standardních situacích, na to si musíme dát nejvíce pozor. Mají zkušenou osu týmu počínaje gólmanem, přes stopera a dvojici Růžička, Vašulín. Spolu s rychlými křídly jsou nebezpeční v domácím prostředí,“ upozornil trenér Svatopluk Habanec.

Třinecký kouč nebude moci v sobotním utkání využít služeb brankáře Jiřího Adamušky, který uviděl v utkání proti Jihlavě červenou kartu. „Máme tady Františka Chmiela, takže nemáme dilema o tom, kdo bude v bráně. Záda mu bude krýt Lukáš Paleček, protože Jirka dostal stop na jeden zápas. Franta dostane příležitost a uvidíme, zda se uchytí,“ pousmál se třinecký lodivod.

MFK Chrudim se do velkého fotbalu poprvé podívala v loňské sezóně, přesto diváci v Chrudimi už druholigový fotbal viděli dříve, konkrétně ve druhé polovině devadesátých let. Na chrudimském stadionu válely osobnosti jako Jaroslav Drobný (brankář bundesligového Dusseldorfu), Luděk Stracený nebo trenér reprezentace Vítězslav Lavička.

Dnešní Chrudim je složená ze zkušené osy i mladých hráčů, avšak s novým trenérem. Po patnácti letech opustil trenérskou lavičku Pavel Jirousek. Jeho místo zaujal dlouholetý asistent Ivana Haška, bývalý trenér mládežnického Hradce Králové nebo Kolína Jaroslav Veselý.

Pod jeho vedením Chrudim získala na úvod soutěže čtyři body. Všechny na soupeřových hřištích. Nejprve překvapivě zvítězila ve Vítkovicích 1:0, poté doma prohrála s nováčkem z Líšně 1:3 a o víkendu v gólové přestřelce remizovala ve Varnsdorfu 3:3. Dva góly vstřelil Froněk, o zbylé tři podzimní trefy se postarali Dostálek, Vencl a Janoušek.

Poslední vzájemné střetnutí se uskutečnilo na zrekonstruovaném chrudimském stadionu na jaře tohoto roku. Chrudim vstoupila do zápasu lépe, po gólu Froňka vedla 1:0, ale Třinečtí stihli zápas do poločasové přestávky otočit na svou stranu a po brankách Arroya a Dediče zvítězili stejně jako na podzim 2:1.

Program 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

Pátek 9. srpna

18:00 FC Vysočina Jihlava – FK Dukla Praha
18:00 FC Hradec Králové – FK Varnsdorf
19:00 FC Zbrojovka Brno – FK Ústí nad Labem

Sobota 10. srpna

10:15 FC Slavoj Vyšehrad – FK Baník Sokolov
10:15 MFK Chrudim – FK FOTBAL TŘINEC
17:00 1. SK Prostějov – FK Pardubice

Neděle 11. srpna

10:15 FK Viktoria Žižkov – MFK Vítkovice
17:00 FC Sellier & Bellot Vlašim – SK Líšeň

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U15, U14: Na Borku proti Karviné

Obě karvinské kategorie starších žáku odjeli s prázdnou. Třinečtí hoši bojovali v úmorném horku ze všech sil a to jim přineslo ovoce.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál