Třinec má nejlepšího střelce Moravskoslezského kraje

Třinec má nejlepšího střelce Moravskoslezského kraje

(09.07.2019) Slezané v pondělí vkročili do svého předposledního týdne přípravy před úvodním druholigovým zápasem v Praze na Dukle. Mezi nimi byla i první posila, středopolař Tomáš Wojnar.

Po Tomáši Omastovi je jeho jmenovec další posilou z nedalekého Havířova. V sezóně 2017/2018 nastříleli společně v barvách Indiánů 22 gólů. V uplynulém ročníku si Wojnar poradil bez svého bývalého spoluhráče a přidal ještě o čtyři góly více, čímž si vysloužil titul střeleckého krále Moravskoslezského kraje podle deníku MF Dnes.

Nejlepší střelec regionu vstřelil v uplynulém ročníku 26 gólů, za které získal 33,8 bodů, což mu stačilo na vítězství v soutěži. Před šesti lety tuto statistiku ovládl třinecký útočník Tomáš Gavlák s 33 body za 22 gólů. „Tomáš má výbornou kopací techniku, dokáže dát gól z čehokoliv – z přímého kopu, střelou ze střední vzdálenosti i z malého vápna. Neunáhlí se, nezavírá oči,“ řekl pro MF Dnes trenér Havířova Miroslav Matušovič.

Tomáš Wojnar s fotbalem začínal v Havířově, v přípravkách a žácích oblékal i dresy Baníku a Vítkovic, ale většinu času strávil v hornickém městě, kde působil až do letošního léta. „Je to hezký pocit. Nic takového jako profesionální klub jsem neznal. V Havířově jsem musel chodit do práce jako ostatní. Teď se to trochu změnilo a je to fajn,“ vylíčila nová tvář třineckého týmu.

Havířov zakončil loňský ročník v divizi na devátém místě. „Chtěli jsme skončit trochu jinde, ale moc nám to nevyšlo. Mně se celkem dařilo, dal jsem dost gólů. Musím říct, že to byla zásluha celého týmu, nejen mě,“ podotkl úspěšný střelec.

První tréninky pod trenérem Habancem už má rodák z Havířova za sebou. „Byly docela náročné. V Havířově jsme všichni trénovali po práci, tady se jede všechno na sto procent. Je to těžší, ale přizpůsobil jsem se,“ řekl. Práce ve stavebnictví už nechal. „Jsem rád, že mi v práci umožnili skončit ze dne na den,“ poděkoval na dálku svému předchozímu zaměstnavateli.

Pro Wojnara není třinecké prostředí úplně neznámé. Pár hráčů znal už před svým příchodem. „Strašně dlouho se znám s Tomášem Omastou. Jako malí jsme spolu byli v Baníku Ostrava. Znal jsem i Richarda Vaňka, který bydlí v Havířově. Musím však říct, že všichni kluci v kabině jsou v pohodě,“ zmínil s úsměvem.

V novém působišti by chtěl hrát co nejvíce, ale to pro něj není prioritou. „Základem je týmový úspěch. Chtěl bych, aby Třinec skončil co nejvýše a vyhrál co nejvíce zápasů. Já půjdu krůček po krůčku a budu se snažit využít šanci, kterou od trenéra dostanu,“ prozradil s rozmyslem.

Může se však stát, že se v závěru podzimní části potká se svými bývalými spoluhráči v rámci divizního souboje. „Na to jsem taky myslel. Nějaké hecování už proběhlo, ale upřednostňuji hru ve druhé lize. Konkurence je velká, ale věřím, že se prosadím. A když ne, tak si za béčko rád zahraju,“ dodal na závěr rozhovoru.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál