Třinecké fanoušky pochválil i trenér soupeře

Třinecké fanoušky pochválil i trenér soupeře

(23.11.2015) Poslední pozápasová tisková konference byla ve znamení letošních premiér. Domácí lavičku zastupoval generální manažer a trenér Karel Kula, poprvé v sezóně se mezi novináři objevil také pardubický trenér Jaroslav Míchal, který v průběhu podzimu posílal mezi sedmou velmoc kolegu Jiřího Krejčího.

Jaroslav Míchal (trenér Pardubic)

Pro nás to bylo těžké utkání, už vzhledem k tomu, že náš předchozí program byl hodně náročný. Bodovali jsme jak ve FNL proti Karviné, tak v poháru se Spartou, ale vydali jsme na to hodně sil. S týmem jsme v průběhu týdne pracovali jen tak lehce, abychom zregenerovali a zvládli v Třinci podat velmi dobrý výkon.

Vstup do zápasu se nám vydařil, vytvořili jsme si několik šancí, ale gól jsme nedali. Domácí měli dvě vyložené šance na konci poločasu, ale podržel nás brankář Knobloch. Ve druhém poločase už bylo vidět, že někteří hráči toho měli dost, přesto jsme dokázali vstřelit branku a dostali se i do dalších šancí.

V závěru zápasu se mi líbilo, že diváci hnali domácí celek dopředu. My jsme měli dost problémů vzadu s vysokými hráči. Naše mužstvo hraje hůř, když někdo nakopává míče do šestnáctky. Těžce jsme se s tímto stylem vyrovnávali, zvlášť když nám chyběl Kopřiva. Výkon domácích mě překvapil. Hráli lépe, než když hráli na začátku podzimu u nás. Myslím si, že i střídající hráči oživili hru.

Karel Kula (trenér Třince)

Gratuluji soupeři k zisku tří bodů. Vítězství Pardubic bylo z kategorie šťastnějších, protože na šance to bylo zhruba vyrovnané. Na začátku utkání si Pardubice vypracovaly nějaké šance, ale tam nás podržel Paleček. Na druhou stranu je třeba pochválit i gólmana soupeře, který nám chytil dvě gólovky v závěru první části. Mohli jsme jít do šatny s náskokem, bohužel se tak nestalo.

Ve druhé půli jsme dostali nešťastný gól, kdy jsme odkopávali míč a trefili soupeře, z čehož vznikla nebezpečná situace, při které jsme nebyli v obraně srovnaní a soupeř to potrestal. V závěru utkání jsme sáhli ke trojímu střídání, abychom měli na hřišti čerstvé hráče. Věděli jsme, že pokud nepůjdeme do rizika a nevsadíme vše na jednu kartu, tak zápas nezvládneme a nevytvoříme si žádný závěrečný tlak. Málek, Salachna i Latocha byli cítit a vyrovnávací gól visel na vlásku.

Za výkon proti Pardubicím nemám klukům skoro co vytknout, bohužel jsme znovu doplatili na neproměňování šancí. Zápas měl svou kvalitu a divákům se musel líbit. Na hráčích byla vidět vůle s výsledkem něco udělat. Jsem rád a chtěl bych divákům poděkovat za to, že nás v závěru hnali dopředu.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál