Třinecké přípravky U9 ovládly zimní ligu

Třinecké přípravky U9 ovládly zimní ligu

(08.02.2018) Výborně se prezentovaly třinecké mladší přípravky v zimní lize mládeže, kterou zakončily na prvních dvou místech v závěrečném turnaji v hale STaRS. Minulý víkend přidala přípravka U9 společně s přípravkou U11 ke svým výsledkům krásné páté místo na turnaji ve Vítkovicích.

U9 – Finálový turnaj Třinecko-Jablunkovsko-Těšínské zimní ligy mládeže, Třinec 27. 1. 2018

V sobotu 27. ledna hostila třinecká sportovní hala STaRS finálové kolo prvního ročníku zimní ligy mládeže v kategorii U9, tedy ročníků 2009 a mladších. Zastoupení v turnaji mladších přípravek mělo hned sedm mužstev – Fotbal Třinec (2 mužstva), FK Český Těšín, 1. FK Spartak Jablunkov, TJ Sokol Hnojník, TJ Slovan Horní Žukov a společné mužstvo TJ Nebory a SC Smilovice.

Před finálovým kolem se odehrála čtyři kola ve sportovní hale SC Smilovice, celkově se do soutěže zapojilo 99 dětí, které odehrály 105 utkání a na hrací ploše strávily 1890 minut.

Třinecká přípravka „A“ ovládla naprosto suverénně finálové kolo, jelikož prošla turnajem bez jediného zaváhání a zaslouženě si tak naše mladé naděje pověsily na krk zlaté medaile. Druhé mužstvo Třince sice dva zápasy prohrálo, ale ani to je nepřipravilo o celkové druhé místo v soutěži. Třetí místo obsadil Český Těšín. Svým výsledkem si naše mužstva vyhrála postup do finále okresního turnaje, který se bude konat v březnu v Brušperku.

Konečné pořadí

1. Fotbal Třinec „A“
2. Fotbal Třinec „B“
3. FK Český Těšín
4. TJ Nebory + SC Smilovice
5. TJ Sokol Hnojník
6. 1. FK Spartak Jablunkov
7. TJ Slovan Horní Žukov

Hodnocení soutěže

Zdeněk Cieslar, šéftrenér přípravek

„Jsem velice rád, že si kluci mohli zpestřit zimní přestávku mezi soutěžemi účastí na turnajích zimní ligy. Turnaje nám umožnily herně vytížit maximální počet hráčů, což bylo pro nás prioritou. Určitě bych chtěl poděkovat organizátorům za myšlenku a organizaci tohoto projektu, který ukázal, že děti chtějí sportovat, a především nám to otevřelo nové možnosti spolupráce mezi kluby z Třinecka. I nadále budeme rádi absolvovat fotbalové akce s regionálními družstvy a v trendu těchto společných soutěží bychom chtěli pokračovat. V těchto soutěžích totiž nejde o výsledek, ale především o radost z fotbalu a spokojenost dětí, které se turnaje zúčastnily. Současně chci poděkovat hráčům a trenérům našich přípravek za skvělou reprezentaci klubu, výborné fotbalové výkony a skvělé umístění v celé zimní soutěži.“

U9 – Turnaj rytíře Vítka, Vítkovice 4. 2. 2018

Tento víkend absolvovala třinecká U9 kvalitně obsazený Turnaj rytíře Vítka ve Vítkovicích, kde v celkovém hodnocení obsadili naši hráči páté místo.

Výsledky Třince

Fotbal Třinec – FC Baník Ostrava 3:5
Branky: Babilon, Przeczek, Kurečka.

Fotbal Třinec – FC Vítkovice 5:5
Branky: Babilon (2), Štelbacký (2), Przeczek.

Fotbal Třinec – FC FASTAV Zlín 4:3
Branky: Štelbacký (3), Harok.

Fotbal Třinec – Š. Wodzislaw 2:4
Branky: Slíva, Babilon.

Fotbal Třinec – FC Hlučín 7:2
Branky: Kurečka (2), Babilon (2), Škripek, Harok.

Fotbal Třinec – FK Hodonín 6:1
Branky: Kurečka (2), Štelbacký (2), Škripek (2).

U11 – Turnaj rytíře Vítka, Vítkovice 3. 2. 2018

Nejstarší přípravka odehrála tento víkend další halový turnaj, tentokráte ve Vítkovicích. Kluci odehráli perfektní turnaj, kde zjistili, že se dá hrát s každým. Trenér Borgosz všechny svěřence pochválil. V konkurenci kvalitních týmů obsadila naše přípravka 5. místo. Za nejlepší třinecké hráče byli zvoleni Richard Gordan a Jakub Pilch.

Sestava: Richard Gordan, Jakub Pilch, Kryštof Horniak, Gino King, Adam Babilon, Daniel Sikora, Patrik Gomola, Václav Wrana.

Výsledky Třince

Fotbal Třinec – Hodonín 7:2
Branky: Horniak (3), Wrana (2), Gomola, Pilch.

Fotbal Třinec – Trenčín 2:4
Branky: Sikora, Gomola.

Fotbal Třinec – Baník Ostrava 2:4
Branky: Pilch (2).

Fotbal Třinec – Frýdek-Místek 2:0
Branky: Pilch (2).
Celkem 3. místo ve skupině.

Fotbal Třinec – HFK Olomouc 2:2, výhra na penalty
Branky: Babilon, Pilch.

Zápas o 5. místo:

Fotbal Třinec – Hodonín 4:2
Branky: Babilon (2), Horniak, Gomola.

Konečné pořadí

1. Baník Ostrava
2. Vítkovice
3. Slovácko
4. Trenčín
5. Fotbal Třinec
6. Hodonín
7. Opava
8. HFK Olomouc
9. Vyškov
10. Frýdek-Místek

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál