U15, U14: Velmi úspěšný podzim zhodnotili trenéři

U15, U14: Velmi úspěšný podzim zhodnotili trenéři

(25.11.2019) Na prvním a druhém místě přezimují oba týmy starších žáků. Kategorie U15 a U14 navázaly na loňské výsledky. Zlatý tým Ivana Martinčíka obhájil pod vedením trenéra Hrazdílka vedoucí příčku a svou pozici obhájila i čtrnáctka pod vedením bývalého krajního obránce. Ta navázala na své loňské druhé místo. Lepší byl pouze tým z Ostravy. Jak oba trenéři hodnotí podzimní část?

PETR HRAZDÍLEK, trenér U15

Jak hodnotíte celou podzimní část sezóny?

„Podzimní část sezóny hodnotím vesměs kladně. Ve většině zápasů jsme podávali kvalitní výkony. Soupeře jsme často výrazně přehrávali a výsledkem bylo i plno vstřelených branek. Prohráli jsme pouze dvakrát a to převážně proto, že výkony v těchto zápasech byly velmi špatné a především bezkrevné. Ukázalo se v nich, že pokud se utkání nevyvíjí od počátku podle našich představ máme problém do zápasu přenést více zanícení, bojovnosti a touhy výsledek změnit jinak než fotbalovostí. Nicméně vedoucí místo v tabulce po podzimu ukazuje, že kvalita v mužstvu je a pak už je na každém z hráčů, jak budou dále na sobě pracovat.”

Projevilo se nějakým způsobem působení některých hochů v karvinské akademii?

„V podzimní části sezóny jsme se potýkali u hráčů akademie se zdravotními problémy. Někteří mají problémy dlouhodobějšího rázu, někteří zase několik drobnějších a to je brzdilo v růstu, byly vidět tréninkové výpadky a výsledkem byly výkony, které často nesplňovaly naše představy o těchto hráčích. Věřím, že si většina z nich svou smůlu vybrala v tomto období a na jaře nám opět svými výkony budou dělat radost.”

Jakými změnami prošel tým během letní přestávky?

„V letním tréninkovém období a před sezónou zůstalo mužstvo konsolidované. Přišel pouze Ondřej Niedoba z Jablunkova, který se ihned propracoval do základní sestavy. Až na drobné tréninkové výpadky mužstvo zůstalo pohromadě. Po celou letní přípravu trénovalo kvalitně a pospolu, což bylo především ze začátku sezóny vidět na kvalitních výkonech.”

S Uničovem jste měli stejný bodový zisk. Bylo prvenství vašeho týmu hodně natěsno s tímto soupeřem?

„Momentálně to opravdu vypadá, že s mužstvem Uničova se budeme i v jarní části sezóny tahat o vedení v soutěži. Mají kvalitní a především fyzicky dobře disponovaný tým. Na podzim jsme na jejich hřišti zaváhali a právě v tomto utkání ukázali svou sílu. Bude zajímavé sledovat, jak se oběma týmům bude dařit v jarních odvetách.”

Děkuji za rozhovor.

IVAN MARTINČÍK, trenér U14

Jak hodnotíte celou podzimní část sezóny?

„Podzimní část mohu hodnotit jen pozitivně. Samozřejmě byly i problémy, ale celkové vystupování, přístup k utkáním a tréninkům hodnotím velice kladně.”

Projevilo se nějakým způsobem působení některých hochů v karvinské akademii?

„Hráči působící v akademii musí být tahouny týmu a v některých utkáních to i dokázali. Bohužel skoro všichni si prošli svými zdravotními problémy a tudíž vždy nám někdo chyběl. Spíše mě zarážel ten vysoký počet zranění, jelikož hráči trénující v Třinci takové problémy neměli.”

Jakými změnami prošel tým během letní přestávky?

„Kádr se doplnil o dva hráče z Karviné. Tito hráči se dobře začlenili a byla s nimi naprostá spokojenost. Je však nutnost hledat dále a tým ještě doplnit.”

Jedinou prohrou bylo utkání s Baníkem, byl to rozhodující zápas v boji o první příčku?

„Utkání bylo jednoznačné ve prospěch Baníku a jejich prvenství v tabulce je zasloužené. My se musíme soustředit na každý trénink a utkání. Musíme zapracovat na našich nedostatcích a zlepšovat se. Poté můžeme konkurovat i TOP klubům. V momentální situaci jsme na dobré cestě.”

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál